Günün Tarihi:11 Nisan 2021

15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi tanıtıldı


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı ‘Canlı Okul Tanıtım Günleri’ Serdivan 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi ile devam etti.

K12 sistemi

Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde  zoom üzerinden yapılan tanıtım canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlandı. Serdivan 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Muharrem Ata, veliler ve öğrencilerin sorularını cevaplandırırken Okul Müdürü Nermin Demirbaş, okullarında kız ve erkek öğrencilerin birlikte okuduğunu, pansiyon bulunduğunu, sadece erkek öğrencilerin pansiyondan yararlandığını, K12 sisteminin uygulandığını, salgın dönemi bitse de bu sisteme devam edileceğini belirterek, “Güzel çalışmalar yapmak, yeni ve farklı projeler üretmek için öğrencilerimizi bekleriz.” dedi.

 

Başarı sonuçları

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Muharrem Ata, okulda uygulanan eğitim programına, taban puan, en düşük ve en yüksek yüzdelik değer bilgisine, tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli kısımlara, yerel ve ulusal projelere katılım sağlama oranlarına, sayısal alanın yanında sosyal alanda da katılım sağlanan projelere ve yarışmalara, üniversitelerle yapılan iş birliği çalışmalarına ve öğrencilerin YKS başarı sonuçlarına, değindi.

 

Öğrenci görüşü

10. sınıf öğrencisi Kerem Yoldaş da söz alarak, okulun kendilerine özgüven aşıladığını, grup dayanışma bilincinin yüksek olduğunu, kulüp çalışmalarının etkin bir şekilde devam ettiğini, sayısal ve sözel alanlarda başarılı çalışmalara imza atıldığını belirterek, “Yanlışlarınızı küçümsemeyin, dikkat ya da okuma hatası diyerek geçmeyin. Yanlışlar bilinmeyenlerin öğrenilmesini sağlar.” dedi.

 

Yeni projeler

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, tanıtım çalışmalarının çevre ilçelerdeki okulların tanıtımı sağlaması yönünden de önemli olduğunu, özgüven aşılama, grup dayanışmasının değerini ve önemini ortaya çıkarma, biz bilincini yerleştirme anlamında önemli olduğunu belirtti. Bakırtaş, “Sayısal ve sözel alanda yapılan çalışmaların, üretilen projelerin bilinmesi, sergilenmesi ve yeni projelerin tasarlanmasına imkan sağlaması adına yapılan bu çalışmalar farkındalığın simgesidir” dedi

5 Mart 2021 , Cuma Bu haber toplam 1139 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU