Aklımız Pazar’da yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Aklımız Pazar’da24 Şubat 2021, Çarşamba

 Hava yoluyla Trabzon’a inen, oradan da Rize’ye geçip kampa giren Sakaryaspor’u bugün zor bir 90 dakika bekliyor.

     24 maçta 35 gol atıp, 36 gol yiyen ve 34 puan ile 10’uncu sırada bulunan Pazarspor, belli ki ofansta iyi savunmada kötü.

     Yine de bu görüntüye aldanmamak lazım. Çünkü rakibin genç ve mücadeleci bir ekip ruhu var. Özellikle aldığı topları çok iyi kullanıyor.

     Sahamızda yaptığımız maçı hatırlarsak zar zor kazandığımızı görürüz. 2-1 biten maçı, 62’inci dakikada Emre Akgün’ün kendi kalesine attığı gol ile galip kazanmıştık.

     Rakip, kendi hatası yüzünden 2-1 kaybettiği maçın rövanşını sahasında kazanmak isteyecek. İşte bu yüzden çok dikkatli olmak zorundayız.

     Sakaryaspor’da önemli eksikler var. Özellikle savunmanın ikiz kuleleri olan Berkay ile Ümit Yasin’in bugünkü Pazarspor maçında cezalı olmaları gerçekten savunmamız için endişe verici.

     Bugünkü maçta savunmanın maestrosu bana göre Burak olacak. Fatih Tultak da kendisine doğan bu şansı iyi kullanmaya çalışacak. En azından benim gönlüm öyle istiyor. Şayet Burak ile Fatih iyi bir ikili oluşturursa, Pazarspor forveti etkisiz kalır.

     Bu arada ofansta da sıkıntımız var. Hücum hattını çok iyi kullansak da son vuruşlarda etkisiz kalıyoruz.

     Bugün Ali Özgün’e ilk 11’de şans verileceğini tahmin ediyorum. Van maçında sakatlanan Berk İsmail 21 kişilik kadroda olur ama oynayıp-oynamayacağına duruma göre kararlaştırılır. Onun haricinde riske edileceğini düşünmüyorum. Bu nedenle golü Ali Özgün’den bekliyorum.

     Tabi ki bu maçta en önemli görev kaptan Oğuz’a düşecek. Birçok maçta kalesinde devleşen ve alınan her puanda büyük payı olan kaptan, sanıyorum bugün de gemisini kurtaran isim olacak. Başarılar diliyor, güzel haberler bekliyorum.