Çok sevindik yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Çok sevindik26 Şubat 2021, Cuma

Önceden Sakaryaspor’a karşı mücadele etmek, gol atmak, maç kazanmak veya maçtan puanla ayrılmak çok zordu.

     Özellikle 80’li yılların sonlarına gidersek, bu günkü ismi ile Ziraat Türkiye Kupasında kimlere kök söktürdüğümüzü, yine bugünkü ismi ile Süper Ligde kaç hafta liderlik koltuğunda oturduğumuzu veya Sakaryaspor’u alaşağı etmek için ne entrikaların döndüğünü orta yaşlılar olarak çok iyi biliriz.

     O günler ile bu günleri karşılaştırdığımda ortaya çok acı bir tablo çıkıyor. Dedim ya o günlerde Sakaryaspordan bırakın galibiyeti, puan almak bile neredeyse imkansızdı.

     Önceki gün Rize/Pazarspor maçını izliyorum. Rakip koştu, bastı, alan daralttı, şişirme ve uzun toplarla savunmamızı tehdit etti. 

     Sakaryaspor ise bunların hiç birini yapamadığı gibi, yakaladığı çok net pozisyonları da cömertçe harcadı.

     Yani ilk yarısı en az 3-0 bitmesi gereken maç 1-1 sonuçlandı. Bu da gol yeme alışkanlığımızdan kurtulamadığımızı gösterdi.

     Maçın sevindiren tarafı ise 90+2’de golü yedikten hemen sonraki santra vuruşu ile gelişen atakta golü bulmamız oldu. Tabi benim anlatmak istediğim olay bu değil. 

     Küçücük bir ilçe takımını yendik diye çığlıklar atarak sevinmemiz, ağlanacak halimize gülmemiz anlamına geliyor. 

     Dedim ya eskiden rakipler Sakaryaspor’a karşı puan aldıkları için sevinirdi, şimdi Sakaryaspor sevinir oldu. Hem de farklı kazanması gereken maçtan zar zor galibiyet aldığı için.

     Pazarspor’daki maçı kaybedebilirdik de. Çünkü 90+2’de golü yedikten sonra Devrim’in sahneye çıkıp 90+3’te gol atacağına sadece ben değil kimse inanmazdı.

     Ben yine de canla başla mücadele eden futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyor, Serdar Bozkurt hocama ve Sakaryaspor’a da başarılar diliyorum.