Aile içi mal paylaşımındaki anlaşmazlık büyüdü8 Mart 2021, Pazartesi

Arifiye Aşağıkirazca Mahallesi’ndeki beton santralinde aile içi mal paylaşımında yaşanan anlaşmazlık ilginç bir olaya yol açtı. Öfkeli amca iş makinesiyle santralin ofis binası ile araçlarına büyük zarar verdi.

 

Hafriyat ve beton

Alınan bilgilere göre, yıllardır ilimizde kum ocağı ve hafriyat işleri ile ilgilenen Sezer ailesi işlerini ayırmaya karar verince mal paylaşımında bulundular. Paylaşım sonucu Aşakirazca’daki beton santrali R. Sezer’e kaldı. R. Sezer ise beton santralini kiraya verdi.

 

İş makinesiyle

Tesisi kiralayan şirket işe devam ederken, Sezer’in amcaları K. Sezer ve A. Sezer yanlarındaki oğulları S.S, A.S, Z.S ve A.S ile tesise geldiler. K. Sezer iş makinesiyle tesisteki çalışanların engelleme çabalarına rağmen santraldeki iş ekipmanları ile araç ve idari binaya zarar verdi. Maddi zararın oluştuğu beton santrali çalışmalarına ara verdi.  Yapılan şikayet sonrası K. Sezer, A. Sezer ve oğulları gözaltına alındı.

 

Mala zarar verme

Öfkeli amcalar K. Sezer ile A. Sezer ve oğulları olmak üzere 6 kişi, ‘Mala zarar vermek’ suçundan gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen amca K. Sezer ( 63) ile A.S. hakkında mahkeme ev hapsi kararı verdi. Olaya karışan  diğer 3 kişi adli kontrol ile serbest kalırken, Y.Y. ise savcılıkta serbest bırakıldı..

 

Avukattan açıklama

K. Sezer, A.Sezer ile S.S, Z.S ve Y.Y’nin Avukatı Halil İbrahim Kara, “Müvekkillerim, haklarında devam eden soruşturma kapsamında 04.03. 2021 kollukta ifade verdikten sonra savcı ve hakim karşısına çıktılar. Sözlü ve yazılı olarak yaptığımız savunmalar neticesinde Y.Y derhal serbest bırakılırken K.S,A.S,Z.S,S.S adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuksuz olarak devam edecek olan yargılama sürecinde sağduyulu ve spekülasyonlardan uzak durulmasını bekliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 867 defa okundu.