Günün Tarihi:11 Nisan 2021

Mağazaların kampanya ve çekilişleri yasaklandı


Sakarya Valiliği koronavirüs bulaşına karşı önlemleri arttırdı

Vali Çetin Oktay Kaldırım, koronavirüs (kovid-19) risk haritasında ‘çok yüksek riskli’ iller arasında bulunan Sakarya'da, vatandaşların kalabalık oluşturmasına neden olan, belli gün veya saatte mağazalarda yapılan kampanya ve çekiliş gibi etkinliklerin yasakladığını açıkladı.

 

Pamukova’da toplantı

Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Vali Kaldırım, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunduğu Pamukova İlçesi’nde İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ve diğer yetkililerinde yer aldığı ‘Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı'na başkanlık etti. Vali Kaldırım, kentte normalleşmeyi sağlamak için büyük gayret gösterdiklerini belirtti.

 

Önce turuncu

Vali Kaldırım, bu haftaki hedeflerinin, risk haritasında "kırmızı" kategoride bulunan Sakarya'yı "turuncu" renge çevirip esnafın yüzünü güldürmek olduğunu vurgulayarak, “Hayatı normale çevirebilmek ve kenti hak ettiği yere getirebilmek için tedbirleri daha da sıkılaştırdık ve denetimleri 3 katına çıkardık” dedi.

 

HES Kodu

Muhtarları denetim ve tedbirlerin uygulanması ile takibinde tam yetkili kıldıklarını belirten Vali Kaldırım, “Belediye, STK, meslek örgütleri bünyesinde özel denetim ekipleri oluşturduk, pazar yerlerinde var olan HES kodu uygulamasının kapsamını genişleterek giriş ve çıkışları daha kontrollü hale getirdik, sıkılaştırdık. İlçelerimizde bulunan ana cadde, meydan ve ana yollarda kontrolleri artırdık. Vatandaşın yoğun ve iç içe oturduğu meydan, cadde gibi yerlerdeki oturaklar belediyelerimiz tarafından kaldırıldı."

 

Buluşma yasak

Karantina tedbirlerini daha etkili ve sıkı uyguladıklarını vurgulayan Kaldırım, "Ziyaret, kapalı alanlarda buluşma, taziye, mevlit gibi yasakları sıkı bir şekilde denetliyoruz. Bir karar daha alarak, alışveriş yaparken vatandaşların kalabalık oluşturmasına neden olan, belli gün veya saatte yapılan kampanya, çekiliş gibi etkinlikleri yasakladık” dedi.

 

Dışarı çıkmayın

Vali Kaldırım, bu zorlu günleri geride bırakabilmek için herkesin kendi tedbirini alması gerektiğinin altını çizerek vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmama çağrısı yaptı. Son alınan karar ile özellikle zincir marketlerin belirli günlerde yaptıkları kampanyalarda yaşanan izdihamların önüne geçilmesi sağlanmış olacak.

11 Mart 2021 , Perşembe Bu haber toplam 8961 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU