Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Hastanede şimdilik bir sıkıntımız yok!


Mutant virüsler ile yayılım hızı artan korona vakalarına rağmen, şu an için Sakarya’daki hastanelerde bir yatak sıkıntısı baş göstermedi. Yoğun bakım ünitesinde de şimdilik bir sıkıntı olmadığı öğrenildi.

Tedbirli yaşam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son hafta verilerinin tedbirli yaşam konusunda daha hassas davranılması gerektiğini ortaya koyduğunu vurgularken, “Mutant virüsler yayılım hızını artırdı. Her ne kadar bu artış hastanelere yatışları paralel şekilde etkilemese de çok vaka çok hasta potansiyelini barındırıyor" dedi.

Çok riskli iller

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Sakarya son üç haftada hasta sayısı artış gösterdiği için kırmızı olarak gösterilen çok yüksek riskli iller arasında yer almıştı. Bunun üzerine ilimizde koronaya karşı tüm tedbirler artırılarak, denetimler de sıklaştırıldı. Tedbirler kapsamında ilimizde karantina altına alınanların sayısı 3 bin 200 kişiyi aştı. Ancak, buna rağmen hastanelerde şu anda yatak ve yoğun bakım sıkıntısı bulunmaması da bir şans olarak değerlendiriliyor.

 

 

12 Mart 2021 , Cuma Bu haber toplam 890 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU