Günün Tarihi:11 Nisan 2021

‘Ekonomi paketi olumlu’


SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, Ekonomik Reform Paketine yönelik yaptığı açıklamada, “Ekonomi reform paketinde fiyat istikrarının sağlanması istihdamın desteklenmesini olumlu buluyoruz” dedi.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik Reform Paketine dair  açıklamasında, “Açıklanan ekonomi reform paketinde fiyat istikrarının sağlanması, istihdamın desteklenmesi, özellikle bütçenin disipline edilmesi ve harcamaların kontrol altına alınmasına yönelik adımları olumlu buluyoruz. İş dünyası olarak bizler de bu kararlar doğrultusunda üzerimize düşeni yapacağız. 850 bin küçük esnafın gelir vergisinden muaf tutulması kararı ise bizleri daha çok motive edecektir. Bununla birlikte enflasyonun tek haneli rakamlara inmesini destekliyoruz ki büyümemiz buna bağlı olacaktır yüksek faiz oranlarının da düşürülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ekonomi Reform Paketi yatırım üretim istihdam ve ihracat konuları temelinde bir büyüme ile ekonomiyi arzu eden hedeflere ulaştırmak için alınan tedbirler paketi olarak değerlendirilebilir. Bu aşamada özellikle istihdam açısından inşaat sektörü önemli bir rol oynayacaktır. İstikrar ve güven vurgusu yabancılarla birlikte reel sektörün yatırım şevkini artıracaktır" dedi.

 

15 Mart 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 7727 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU