Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Cami cemaatine afet eğitimi


Sakarya İl Afet Ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, ilimizde sürdürdüğü ‘Afet Farkındalık Seferberliği’ kapsamında Söğütlü Merkez Orta Camii’nde cemaate eğitim verdi.

Evimiz nasıl olmalı?

2021 ocak ayında start alan “Afet Eğitim Yılı” kapsamında  Söğütlü Merkez Orta Camii’nde AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından cemaate “Afet Farkındalık Eğitimi“ verildi.   Eğitimde, ‘ev satın alırken ya da kiralarken nelere dikkat edilir’ konusuna değinildi. İlk olarak, “bulunduğu il/mahalle/parselde olası tüm afetlere uygun tasarlanmış, mühendislik hizmeti almış, geleneksel mimari örneği ise (ahşap, kagir, kerpiç, karma yapı)  yapı türüne uygun ve doğru şekilde inşa edilmiş, yönetmeliklerdeki dayanım koşullarına uyan, inşa sonrası kullanım sırasında düzenli bakım görmekte, yapılış amacından farklı bir amaç için kullanılmayan, kullanılıyorsa da proje ve hesapları buna uygun olarak tekrar yapılıp onaylanmış, proje dışı tadilatlar yapılmamış olması” gerekiyor.  AFAD İl Müdürü Kaşkaş,  AFAD Başkanlığınn “Afete Hazır Türkiye Projesi“ kapsamında afete hazır aile, afete hazır okul, afete hazır iş yeri ve AFAD gönüllülüğü konularında bilgiler verilerek, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken doğru davranış şekillerinin neler olduğunu anlattı. 

16 Mart 2021 , Salı Bu haber toplam 485 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU