Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Eğitimde Avrupa başarısı


Erasmus + Programı Akreditasyonu başvuru sonuçlarında Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü başarısı dikkat çekiyor.

Büyük bir adım

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğünün  Erasmus+ Programı 2020 Yılı Teklif Çağrısı Mesleki Eğitim, Yetişkin Eğitimi ve Okul Eğitimi olmak üzere üç alanda Erasmus Akreditasyonu başvuruları kabul edildi. Eğitim stratejilerinin uluslararası boyuta taşınmasında çok büyük bir adım olan Erasmus Akreditasyonlarında elde edilen başarı ilimiz eğitim camiasını sevindirdi.

 

240 başvuru

Erasmus+ Programı Akreditasyonu kapsamında Mesleki Eğitim alanında 264 başvurudan 80 kurum/kuruluş Erasmus Akreditasyonuna hak kazanırken Yetişkin Eğitimi alanında 98 başvurudan 20 başvuru, Okul Eğitimi alanında ise 240 başvurudan 81'i kabul edildi.

 

Müdürden tebrik

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya eğitim camiasının bu başarısını sosyal medya hesabından “Sakaryamıza ve ekibimize bu başarı çok yakıştı. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Eğitim camiamıza hayırlı olsun." sözleriyle paylaştı. Sakarya  Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus + Programı Akreditasyon başvurularında üç alanda kabul alan 13 il milli eğitim müdürlüğü arasında yer aldı.

 

18 Mart 2021 , Perşembe Bu haber toplam 169 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU