Günün Tarihi:11 Nisan 2021

Sabotaj soruşturması var mı?


Mahkemenin dünkü duruşmasında bazı müştekilerin davaya katılma talebinin kabulünü, bazılarının reddini kararlaştıran heyet, fabrikada daha önce meydana gelen iş kazası ve patlamalara ilişkin soruşturma ve kovuşturma dosyalarının ilgili yerlerden istenmesine ve sabotaj soruşturması olup olmadığının öğrenilmesine hükmetti.

İhmali olanlar

Heyet, Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılarak müşteki veya vekillerince sanıklar dışında ihmali olanlar ile iş yerinde kimyager olarak çalışan T.K, güvenlik görevlisi F.Ç, sanık Yaşar C'nin eşi N.C. ile F.C. ve N.Z'nin kusurlarının bulunup bulunmadığı yönünde herhangi bir suç duyurusu yapılıp yapılmadığının, soruşturma varsa akıbetinin ve sonucunun bildirilmesini kararlaştırdı.

Başvuru oldu mu?

Sabotaj iddiasına ilişkin başvuru ve soruşturma olup olmadığının mahkemeye bildirilmesine karar verildi.  Olayda sabotaj iddiasına ilişkin Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına herhangi bir başvuru yapılıp yapılmadığının ve soruşturma olup olmadığının mahkemeye bildirilmesine karan veren heyet, bu aşamada olay mahallinde yeniden keşif yapılmasına yer olmadığına hükmetti.

Bilirkişi heyeti

Heyet, soruşturma aşamasında hazırlanan bilirkişi raporunda sanıkların ve başkaca kişilerin kusurları ve oranları tespit edilmediğinden Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine talimat yazılarak elektrik, inşaat, kimya ve makine mühendisleri ile yangın, iş güvenliği, patlayıcı madde ve bilişim alanlarında uzmanlardan oluşan bilirkişi heyetine dosyanın tevdi edilmesini karara bağladı.

Gözden geçirme

Mahkeme heyeti, ayrıca sanıkların tutukluluk durumunun 13 Nisan, 6 Mayıs ve 3 Haziran'da gözden geçirilmesini kararlaştırarak duruşmayı 10 Haziran'a erteledi.

 

20 Mart 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 5844 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU