Günün Tarihi:11 Nisan 2021

‘Esnafın faizleri silinmeli’


Sapanca’da ilçe başkanlarının eşliğinde esnaf ziyareti gerçekleştiren CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “CHP olarak evine helal lokma getirmek için mücadele eden tüm esnaflarımızın yanındayız. Esnafımız ne kadar güçlü olursa, ekonomi de o kadar güçlenir” dedi.

Ziyarete katılım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Örgütü, Sapanca’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen programa, CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, il yöneticileri Cemal Demir, Eymen Erdoğan, Ayhan Kadanalı, Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar,  Akyazı İlçe Başkanı Mustafa İyiyazıcı,  Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar,  Kaynarca İlçe Başkanı Ersan Ceylan,  Serdivan İlçe Başkanı Atilla Karahan,  Pamukova İlçe Başkanı Fikret Uysal,  Ferizli İlçe Başkanı Bülent Ateş,  İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ayfer Adıyaman, Sapanca Belediye Meclis Üyemiz Müjgan Gençer, İlçe Kadın kolları Başkanı Handan Şahin ve ilçe yöneticileri yer aldı.

 

İstekleri dinlediler

 Ziyaretlerde esnafa CHP’nin İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi kitapçıları ve iktidara geldiklerinde ilk hafta neler yapacaklarını anlatan broşürler dağıtıldı. Esnafın sorun ve istekleri dinlenerek not alındı. Dile getirilen sorunlar hakkında çözüm önerileri de sunuldu.

 

Kısa çalış ödeneği

Programın ardından bir değerlendirme yapan Başkan Keleş, “Esnafımızın nasıl bir yükün altında kaldığını görüyoruz. Bu yük her gün çoğalıyor. Vergiler, faturalar gelmeye devam ederken, gelirleri her seferinde düşüyor. Kesinlikle alınması gereken önemli kararlar var. Öncelikli olarak kredi faizleri silinerek, ana para ödenebilir taksitlere bölünmeli. Kısa çalışma ödeneği en az yıl sonuna kadar devam etmeli ve hibelerin miktarı arttırılarak, verilirken farklı sebeplerden ötürü, ‘başvurunuz reddedildi’ gibi saçma bir durum yaşanmamalı” dedi.

 

Çalışma gücü

Esnafın güçlü olması gerektiğini ifade eden Keleş, “CHP olarak evine helal lokma getirmek için mücadele eden tüm esnaflarımızın yanındayız. Esnafımız ne kadar güçlü olursa, ekonomi de o kadar güçlenir. Vergisini veren esnafımız, istihdam sağlayan esnafımız, üreten, satan, hizmet eden yine esnafımız. Onlar bu ülkenin ortadireği. Bir ülkede ortadirek güçlü olursa, o ülke yükselmeye devam eder. Esnafımızın öneminin farkındayız. Her fırsatta ziyaret etmeye devam edeceğiz. Onlar bize çalışma gücü veriyor. Onlardan aldığım güçle söylemek istiyorum, günü geldiğinde bugün size sırtını dönenler, ‘Esnafımızın yanındayız, sorunlarına çözüm bulduk’ diyecekler. Bu ülkeyi ayakta tutan sizler, en güzel cevabınızı o zaman vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

 

20 Mart 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 5588 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU