Günün Tarihi:11 Nisan 2021

‘Destan şehrimiz bayrak şehrimiz’


AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi dün Ankara’da gerçekleşti. Sakarya teşkilatının tam kadro katıldığı kongrede Ali İhsan Yavuz 75 kişilik MKYK listesinde yeniden yer aldı. Yavuz’un yanı sıra listede Serdivan’lı Serhat Karademir’de yer buldu.

Yavuz divan başkanı

Ankara Spor Salonu'nda yapılan kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz divan başkanlığını yaptı. Divan üyeliklerini Başkan Yardımcısı AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları Başkan ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kırşehir İl Başkanı Serap Ünsal ve AK Parti Siirt İl Başkanı Ekrem Olgaç, Edirne İl Başkanı Belgin İba yaptı.

Sakarya’dan katılım

Sakarya’dan kongreye Sakarya Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, ilçe belediye başkanları ve ilçe t başkanları ile delegeler katıldı.

 

81 ili sırayla saydı

Kongre başlangıcında salona gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı partililer karşıladı. Ankara Spor Salonu'ndaki AK Parti Olağan Kongresi'nde Divan Başkanlığı'nı yapan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz açılış konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kongre programının okunmasının ardından kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 81 ili övgü sözleriyle tek tek selamladı. Salon girişinde Sakaryalı grup Erdoğan'a tezahüratlar yaptı. Sakaryalılara dönüp selamlayan Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek'in Sakarya şiirini okudu.

 

Memleket sevdası

Erdoğan Sakarya’ya şu sözlerle seslendi. “Destan şehrimiz, bayrak şehrimiz Sakarya hoş geldin. Yüzlerce milyon kardeşimizle, milyarlarca dostumuz ile sizler tüm dünyayı temsil ediyorsunuz. AK Parti 7. Olağan kongremize hoş geldiniz. Sizlerin şahsında kalbi memleket sevdası ile çarpan genci, kadını, erkeği, yaşlısı herkesi selamlıyorum. Bu memleketin kalkınması için gecesini gündüzüne katanları selamlıyorum. Vatanın her karışını alın teri ile sulayan işçiyi, çiftçiyi her meslekten kardeşimi selamlıyorum. Gözü ve gönlü Türkiye'de olan, bu salonda olamasa da kalbi burada atan tüm kardeşlerimizi selamlıyorum. Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla”

Yavuz ve Karademir

AK Parti’nin 2023 manifestosunun açıklandığı kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK’da iki genel başkanvekilliği olacağı ve MKYK üye sayısının ise 75’e çıkarılacağı açıkladı.

Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, yeniden Merkez Karar Yönetim Kurulu listesinde yerini aldı. Yavuz ile birlikte Sakarya'dan genç bir isim Serdivan’lı Serhat Karademir'de Merkez Disiplin Kurulu yedek listesinde yer aldı.

Kongreden notlar

*Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyük kongrede yeniden genel başkan seçilirken, 2023 hedeflerini açıkladı.

*Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, kongre öncesinde ulusal kanallarda değerlendirmede bulunarak ilimizdeki çalışmaları özetledi. 

*Kongreye Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilçe başkanı ve yönetimleri tam kadro katıldı.

*Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, ilçe başkanı ve delegelerde kongrede yerini aldı. 

*Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve partili yöneticilerde kongredeydi.

* Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ile birlikte Sakarya’dan kadından salonda dikkat çektiler. 

* AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile birlikte Sakarya teşkilatı oylarını kullandılar.

 

25 Mart 2021 , Perşembe Bu haber toplam 4528 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU