Günün Tarihi:11 Nisan 2021

‘Aşı olsanız da kurallara uyun!’


Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Sevda Gürsel, “Aşı olsanız bile, maske ve mesafeye dikkat edin!” dedi.

Aşıyla hafif atlatılıyor

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sevda Gürsel, giderek artmakta olan kovid-19 salgınının durulmasının halkımızın belirlenen maske mesafe ve temizlik kurallarına aksatmadan uyması ile mümkün olabileceğini belirterek, bilhassa aşı olanların kuralları gevşetmeden maske ve mesafeye uymaya devam etmeleri tavsiyesinde bulundu. Aşı olmanın bulaşmayı önlemediğini, sadece hastalığın daha hafif atlatılabileceği uyarısını yineleyen Dr. Sevda Gürsel, “Mutasyon geçiren kovid-19 daha çabuk yayılıyor. Çocuklarda da yayıldığı görülmeye başladı” dedi.

Koruyucu hekimlik

Eski Dinsarper binasının yıkılmasıyla eski Devlet Hastanesi binasına yerleşen İlçe Sağlık Müdürlüğü bir süre daha burada çalışacaklarını, yeni binanın 1-1.5 yıl içinde tamamlanmasıyla taşınacakları belirtildi. İlçe Sağlık Müdürü Gürsel, yeni binanın Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM) olacağını, burada koruyucu hekimlik önlemleri üzerine çalışmalar yapılacağını, hastalığa kapılmadan önce alınacak önlemlerle halk sağlığının korunması çalışmaları yapılacağını söyledi. 

30 Mart 2021 , Salı Bu haber toplam 3206 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU