Günün Tarihi:11 Nisan 2021

Hafızlık Okulu için çalıştay


Sakarya’da 2016 yılında eğitim faaliyetine başlayan Erenler ilçesindeki Şehit Bülent Yurtseven Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulunun hafızlık eğitimindeki çalışmalarını daha iyi noktalara getirmek amacıyla alanında uzmanların katılacağı bir çalıştay düzenlenecek.

Çalıştay öncesi

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü iş birliğinde yapılması planlanan çalıştay öncesinde Sakarya Öğretmenevinde istişare toplantısı gerçekleştirildi.  Din Öğretiminden Sorumlu İl MEM Müdür Yardımcısı Naci Doyuk’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Okul Müdürü Mustafa İnan, Hafızlık projesi çalışmaları hakkında bilgi sundu. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Müftüsü Hasan Başiş, Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Naci Doyuk ve Mehmet Salih Güvendi ile Millî Eğitim ve Müftülük'ten yöneticiler katıldı.  

 

150 hafız yetişti

Türkiye genelinde 45 Hafızlık proje okulu arasında yer alan Şehit Bülent Yurtseven Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulundaki çalışmalara farklı eğitim yöntemleriyle katkı sunmak amacıyla çalıştay düzenleneceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 415 öğrencinin eğitim gördüğü okulda bugüne kadar 150’den fazla hafız yetiştirildiğini ifade etti.

 

Teşekkür etti 

İl Müftülüğü iş birliğinde Hafızlık Proje Okulunu daha ileriye taşımayı hedefledikleri aktaran Durmuş, salgının seyrine göre en kısa sürede yapmayı planladıkları çalıştaya katkı sunacak herkese teşekkür etti.  İl Müftüsü Hasan Başiş de toplantıda yaptığı konuşmada çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren hafızlık eğitimi almalarını çok önemsediklerini belirterek proje okulumuza her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.

 

Uygulama camisi

Toplantının ardından Hafızlık Proje Okulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okul bünyesinde yer alacak 8 derslikli uygulama camisi inşaatında incelemelerde bulundu. Durmuş, ziyareti sırasında yüz yüze eğitime katılan öğrencilerle kısa süreli sohbet etti.

2 Nisan 2021 , Cuma Bu haber toplam 2049 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU