Günün Tarihi:11 Nisan 2021

‘iki hastane ve yeni Adliye binası yapılacak’


AK Parti büyük kongresi sonrasında Sakarya’ya dönüşte bakan gibi karşılanan Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz sağlık yatırımları ile ilgili mesajlar verdi.

Bakan gibi karşılandı

AK Partinin 7’inci Olağan Genel Kurulu’nda yeniden MKYK ve MYK’ya, ardından Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya’da bakan gibi karşıladı. Yavuz, Ankara’dan dönüşte ilk olarak Sakarya gişelerinde Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, meclis üyeleri ve partililerince karşılandı. Yavuz'a çeşitli hediyeler ve çiçekler verildi.

 

Erdoğan’ın mesajı

Yavuz daha sonra il binasına geçerek önemli mesajlar verdi. Yavuz’u partide Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever, belediye başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri karşıladı. Partililere hitap eden Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sakarya’dan işbirliği, fazla çalışma ve beraberlik beklediği mesajını iletti.

 

Bin yataklıya düzeltme

Yavuz, Ankara’dan dönüşünde 3 önemli gelişmeyi partililerle paylaşarak Sakarya’da yapılması planlanan bin yataklı hastaneye değindi. Hastanenin önceki halin çok katlı olduğunu, deprem bölgesi olan Sakarya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeyi haklı olarak düzelttirmek istediğini söyleyen Yavuz, “Artık plan revize edilecek dolayısıyla bu yatırım artık söz konusu olmayacak diyenlere şunu söyleyebilirim ki; çoktan bu iş bitti. Şimdi bu Türkiye’de ilk ihalesi yapılacak olan hastane projesi olacak. Çok kısa süre içerisinde de kamu imkanları ile yapılacak hastanemizin ihalesi gerçekleştirilecek” dedi.

 

Yeni Adliye ihalesi

Yeni adliye binası yapım işi ile ilgili konuşan Yavuz, “Belki de hiçbirimizin beklemediği bir anda yaklaşık yarım katrilyonluk bir yatırım daha Sakarya’ya gelecek. Şu anda 10 bin metrekare alanda hizmet veren Adliye Binamızı, tam 100 bin metrekare olarak yeniden inşa edeceğiz. Bu da nereden nereye geldiğimizin bir resmi olacak. Adını çok net bir şekilde söyleyebilirim. Camili’de Valiliğin hemen yanındaki araziye bu yatırım yapılacak. Çok yakın bir zamanda neredeyse bugün yarın ihalesinin de yapılabileceği bir noktaya gelmiş durumdayız” diye konuştu.

 

Acil Hastanesi yapılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmasının mümkün olmadığı söylenmesinin ardından imece usulü ile yapma yolunda çalışmalar yaptıkları 100 yataklı acil hastanesiyle ilgili konuşan Yavuz, “Şimdi 1000 yataklı hastane projesinin içinde, inşallah çok kısa bir süre içerisinde, yani başladığı anda 2 ay içerisinde bitirilecek şekilde, 100 yataktan oluşacak, 50 yatağı direk yoğun bakım olarak başlayacak, 50 yatağı da her dakika istenilen her dakika yoğun bakıma dönüştürülebilecek bir hastane yapıyoruz” dedi

 

Ergün Atalay’a teşekkür

Yavuz, “Acil yardım hastanesi bizim 2023 yılında bitirilecek olan 1000 yataklı hastane açılıncaya kadar yükümüzü hafifletecek bir hastane olacak. Bu süreçte katkıda bulunan herkese, özellikle de her toplantımızda bizimle birlikte Sağlık Bakanlığı’na gelen Ergün Atalay ağabeyimize çok teşekkür ediyorum. Çok özel katkıları oldu” dedi. Yavuz ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1000 yataklı hastane projesi içine acil yardım hastanesi yapımı talimatını vermesinden dolayı da teşekkür etti.

 

MYK’da Sakarya var

MYK’da yer almasına değinen Yavuz, “İşinizi gücünüzü bırakarak beni karşılamaya geldiniz. Eğer buralara geldiysem de dualarınızla, oylarınızla, fikirlerinizle, katkı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Güzel de bir kongre geçirdik. Bana da divan başkanlığı nasip oldu. Sakarya adeta orada o divan başkanlığını gerçekleştirdi. Şimdi de MKYK ve MYK’da ben değil, bir Sakarya var. Sakarya, o statüden nasıl istifade etmek istiyorsa edecek” dedi.

 

5 Nisan 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 1799 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU