Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

‘Üründen ürün üretmeliyiz’


Sakarya’da faaliyet gösteren ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşları ikinci toplantısını Sakarya GİAD ev sahipliğinde gerçekleştirdi. SakaryaGİAD Başkanı Bekdemir, şehre dair olmasını istedikleri projelerden örnekler vererek destek istedi.

Toplantıya katılım

SakaryaGİAD Hizmet Binası’nda Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir’in  ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Yönetim Kurulu Başkan Vekili Samet Karabaş,  Genel Sekreter Hasan Alptekin, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Urgan, Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Kırca, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Ekonomi Ticaret Derneği Sakarya Başkanı Şamil Dedeoğlu, SAMİB Başkanı Günay Güneş, SASİAD Başkanı Ümit Karayaka, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ile Üretim Ticaret Kurulu Derneği Başkanı Özkan Pınar, ASKON Sakarya Şube Başkan Vekili Halil Erol katıldı.

Üründen ürün

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bekdemir, şehirde ki ekonomik tabanlı sivil toplum kuruluşlarını bir masada toplayan SATSO Başkanı Akgün Altuğ’a teşekkür etti.  Bekdemir,bu masa da oturan her derneğin kendi üyelerine hizmet verdiğini, belli organizasyonlar ve faaliyetler yürüttüğünü ve hepsinin ortak amacının Sakarya olduğunu dile getirerek, “SakaryaGİAD’ın tıpkı masada oturan diğer STK’lar gibi Sakarya adına öncelikli projeleri var. Sakarya tarım kenti. Tarımda sadece tarla ekip biçmenin ötesine geçmeliyiz. Üründen ürün elde etmeyi, katma değeri yüksek ürünler üretmeliyiz. Çiftçinin desteklenmesi olmazsa olmaz. Salt çiftçinin desteklenmesi değil tarımsal ürünlerin işleneceği yatırımlarda yapılmalı.”

Dönüşüm

Başkan Bekdemir, “Sakarya’mızda boşalmaya yüz tutmuş köylerimiz var. Kentsel Dönüşüm sürekli dilimizde. Dönüşümü sadece bina bazlı değil şehrin çehresine dokunmak olarak algılayıp ona göre hareket etmeliyiz. Turizmi destekleyecek projeler üretilmeli. Köylerimizi en azından örnek teşkil edecek bir iki köyümüzü tatil köyü haline getirebilmeliyiz. Şehrin imajına katkı sunacak kısa-orta ve uzun vadeli çalışmalar yapılıp, imaj noktaları oluşturulmalı” dedi.

Şehir büyüyor

Sakarya’nın gerek nüfus gerekse ekonomik değerlerle büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Bekdemir, “Sakarya yatırımcının, iş insanının yoğun ilgi gösterdiği ender şehirlerden. Kurulan OSB’ler hızla doluyor ve yeni talepler geliyor. İş dünyasının personel, taşımacılık, hizmet ve diğer konularda ki taleplerini planlı bir şekilde karşılamanın formülünü bulup, hızlıca hayata geçirmeliyiz. Eğer biz şehrimizin büyümesini seyreder ve planlama yapmazsak gerek tedarikçi gerekse hizmet sektöründe dışarıdan yeni rakiplerin piyasaya girmesini sağlarız. Bu şehrin bütün değerlerinin aynı anda büyümesi için biz STK’lara ciddi görevler düşüyor” dedi. Son olarak,  SATSO Başkanı Akgün Altuğ sunum ve bilgilendirme için teşekkür etti. 

8 Nisan 2021 , Perşembe Bu haber toplam 2071 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU