Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

‘Sakarya’da destan yazacağız’


Saadet Partisi Sakarya İl Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi’ne katılan ve Türkiye’yi bir bütün halinde ayağa kaldıracaklarını ifade eden Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Teşkilatlarımızla Sakarya’da destan yazacağız” dedi.

Esnaf ziyareti

Saadet Partisi Sakarya İl Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi dün Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.  Kongre öncesi Uzunçarşı ve Pasaj 2000 esnafları kısa süreli ziyaret etti. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 104 emekli amiralin yayınladığı darbe imalı bildiri ile ilgili konuştu.

 

Bildiri açıklaması

Eski amirallerin bildirisinin 'üniformalar çıktıktan sonra' yapıldığını vurgulayan Karamollaoğlu, "104 tane emekli amiral, Türkiye'nin gidişatı ile ilgili bir deklarasyon yayınlamışlar. Vay, siz ihtilal çağrısında bulunuyorsunuz. Belki akıllarından geçiyor mudur bilmem. Ama bunu yapmak için o amirallerin bir kısmını nasıl mahkemeye götürdüyseniz, gözaltına aldıysanız, şuanda mahkemeye de verin, eğer onların bir cezası varsa mahkeme vasıtasıyla o ceza verilsin. Mahkeme ceza verir, iktidarlar değil, meclis değil, Cumhurbaşkanı veya Meclis Başkanı değil. Mahkemeler ceza verir. Onun içinde böyle bir konu gündeme geldi. Bunun altında ne yatıyor bilmem. Adının içinde emekli de olsa amiral olması her zaman kafalarda bir tereddüt meydana getirir. Dediğim gibi ihtilallerden en çok çeken biz olduk" dedi.

 

Kongre yapıldı

Premier İn Otel’de gerçekleştirilen kongreye Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları, il başkanları, Genel İdare Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Suni gerilim

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrede bir konuşma gerçekleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu pandemi sebebi ile tüm vatandaşları tedbirlere uymaya davet etti. Ülke gündemine dair açıklamalarda da bulunan Karamollaoğlu, “ Ülkemiz suni bir şekilde gerilime sürükleniyor. Tüm meseleleri huzur içinde bir masa etrafında müzakere etme imkanımız var ancak bunu yapamıyoruz. Kullanılan ağır ifadelerle ülkemizi nereye götürmeyi istiyorlar” dedi.

 

Adalet olmalı

Ekonominin çok ama çok kötü bir durumda olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Ekonominin düzelmesi için zihniyetin değişmesi gerekiyor. Ülkede düzen kalmadı. Adalete güven sarsıldı. Bir takım görevliler hükümeti memnun edebilmek için karar alıyorlar. Adalet olmadan huzur olmaz. Adalet olmadan memlekete teşebbüs de olmaz. Ülkemizin uluslararası sahada itibari he geçen gün seviye kaybediyor. Esas mesele bunu değiştirmektir” şeklinde konuştu.

 

Ayağa kaldıracağız’

Karamollaoğlu, “ Bize göre seçim kararı alındıktan sonra partiler bir araya gelir ve ittifakı konuşur. Onun için biz şimdi milletle ittifaka karar verdik. İşçi ile ittifak kuracağız, çiftçi ile ittifak kuracağız, esnaf ile gençler ile işsizler ile emekliler ittifak yapacağız. Bu saydığım kesimlerin özel problemleri var. Bunları çözmezsek bu memlekette huzur olmaz. Esnafın da çiftçinin de işsizin de derdi ile biz ilgileneceğiz. Biz Türkiye’yi bütünü ile ayağa kaldıracağız” dedi. Sakarya’da göreve seçilen yönetime de başarı dileyen Karamollaoğlu, “ Bu kadrolar ile inşallah Sakarya’da destan yazacağız devrim yapacağız” dedi.

 

Zengin seçildi

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun konuşmasının ardından İl Başkanı Hasan Zengin kongreye katılan tüm delegelerin partiye birer üye yaparak geldiklerini belirterek bunun belgesini kendisine takdim etti. Temel Karamollaoğlu da bu hediye ve çalışma için Sakarya Teşkilatı’na teşekkür etti. Sonrasında bir konuşma gerçekleştiren İl Başkanı Hasan Zengin Saadet Partisi teşkilatları ile Sakarya’da başarılara imza atmak ve birlik berberliği oluşturmak için çok çalışacaklarını ifade etti.

 

Tek listeyle

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde ise kısa süre önce İl Başkanı olarak atanan Hasan Zengin tek liste olarak girdiği seçimde yeniden İl Başkanı olarak seçildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Ali Ahmet Çelik

Ali Bektaş

Aytaç Çakıroğlu

Birol Kaçar

Bahadır Yıldırım

Cahit Baykal

Casim Çelik

Enes Berat Gürler

Mehmet Aydın

Metin Özdin

Mustafa Balkaya

Mustafa Selman İskender

Mücahit Mahmut Köroğlu

Osman Hasmavili

Osman Tandoğan

Osman Ünlü

Ramazan Özer

Selman Demirtaş

Süleyman Pulat

Şaban Selvican

Tuncay Er

Uğur Girgin

Yaşar Günay

Yunus Yıldırım

 

9 Nisan 2021 , Cuma Bu haber toplam 1454 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU