Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Keleş, ‘Hastaneler nerede?’


CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, sağlık sistemini eleştirdiği için kendisine yanıt veren AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’e “soru sormuyorum iki temenniyi dile getiriyorum” diyerek iktidarın hastane vaatleri hakkında bilgi istedi.

Sağlık çalışanları

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in, şehirde devam eden sağlık yatırımlarının siyasi malzeme yapılmaya çalışıldığını açıklamasına cevap veren Keleş, “250 yataklı acil yoğun bakım hastanesini 45 gün içerisinde açacağınızı söylediniz. Bu sözler size ait. 1000 yataklı şehir hastanesini 2015 yılından itibaren yapacağız diyorsunuz. Ben size bu iki soruyu yönelttim. Talebimde ise sağlıkla ilgili yurttaşlarımızı yanıltıcı bilgi ve taahhütte bulunmayın dedim. Sağlık çalışanları her dönem başımızın tacı olmuştur. Hele ki bu zor şartlar altında çalışmakta olan sağlık camiasının hakları asla ödenemez. Her fırsatta da onları ziyaret ederek minnetimizi ifade ettik, bundan sonra da minnet duymaya devam edeceğiz” dedi.

 

Fitne çıkarma

Keleş, “Sayın mevkidaşım asıl meseleye cevap veremeyince fitne çıkarma çabasına girmiş. Acil yoğun bakımı 250 yataklı mı 100 yataklı mı ve ne zaman bitecek? Cevap yok. 1000 yataklı devlet hastanesi nerede? Cevap yok. Ben aslında soru da sormuyorum. Bunların olmasını, bu vaatlerin gerçekleştirilmesini halk adına temenni ediyorum. Çünkü iktidarın söz ettiği, AMATEM ve ÇEMATEM başta olmak üzere bir türlü bitirilemeyen bu projeler yılların kangrenidir. Keza Toyota Hastanesi, o da büyük bir kangrendir. Uzun yılların ardından bu yıl bitirileceği söyleniyor. O yüzden diyoruz ki polemiği bırakın, yurttaşı kandırmayın ve verdiğiniz sözün, taahhütlerin arkasında durun. Herkes sizden bunu bekliyor” dedi.

 

14 Nisan 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 709 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU