Günün Tarihi:23 Haziran 2021

HAK-İŞ 1 Mayıs hazırlıklarına başladı


HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “1 Mayıs Haftası” etkinliklerini bu yıl 26 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasındaki altı gün boyunca gerçekleştireceklerini açıkladı.

Meydanlarda olamayacağız

Başkan Arslan, “Ülkemizi ve dünyamızı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında, bu yılki 1 Mayıs kutlamalarımızın da maalesef kitlesel bir miting şeklinde gerçekleştirilmesi mümkün görünmemektedir. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, bu sene de binlerce emekçi kardeşimizle omuz omuza alanlarda olamayacağız ancak, mesajlarımızı en etkin şekilde ileteceğiz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 1 Mayıs Haftası kutlamalarımız kapsamında, 26 Nisan -1 Mayıs tarihleri arasındaki altı gün dijital platformlarda, illerin meydanlarında, işyerlerimizde ve Türkiye’nin her yerde olacağız.               

Taleplerimizi ileteceğiz

Mahmut Arslan, “1 Mayıs kutlamalarımızda emekçilerimizin taleplerini, çözüm önerilerini ve mesajlarını en etkin şekilde ileteceğiz.  1 Mayıs’ı anlamına uygun olarak tüm Türkiye’de taleplerimizi ilettiğimiz bir gün olarak kutlayacağız. Konfederasyonumuz Yönetim Kurulu kararı ile örgütlü olduğumuz 81 ilimizde valiliklerin izni çerçevesinde ortak bildiri okunmasını planlıyoruz. 1 Mayıslar birlik, mücadele ve dayanışma günleridir, HAK-İŞ olarak daha fazla dayanışma, daha çok emek ve daha güçlü Türkiye için emekçilerimizin taleplerini, mesajlarımızı tüm platformlardan ileteceğiz. Ülkemizin, bölgemizin ve küremizin bütün emekçileri ile bütün mağdur ve mazlumlarıyla dayanışmamızı yineleyeceğiz.”

Özlemle bekliyoruz

Başkan Arslan, “Salgının en çok mağdur ettiği emekçilerin haklarını aramak, alın terimizin ve emeğimizin karşılığını almak için mücadelemizi yükselterek devam ettireceğiz.  HAK-İŞ Konfederasyonu, her yıl farklı bir ilde üyelerimizle bir araya gelerek, en coşkulu şekilde 1 Mayısları kutlama geleneği oluşturmuştur. Bu zor günler bittiğinde, binlerce emekçi kardeşimizle daha önce Karabük, Kayseri, Konya, Sakarya, Erzurum, Adana, Şanlıurfa gibi birçok ilde gerçekleştirdiğimiz coşkulu kutlamalara yenilerini eklemeyi, alanlarda en coşkulu şekilde buluşmayı özlemle bekliyoruz. Tüm Emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum” dedi.

 

17 Nisan 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 203 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU