Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

‘Müsaade etmemeliyiz’


Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, Sivas’a taşınması gündemde olan TÜRASAŞ Boji Atölyesi için açıklamada bulunarak bu girişime müsaade edilmemesini istedi.

‘Üzülüyoruz’

Ergül yaptığı yazılı açıklamasında, “Eski adı TÜVASAŞ olan TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü ilimizin en önemli ekonomi kaynağı olan bir fabrikamızdır. Şehrimizin ana lokomotifimizdir. Ancak son zamanlarda can damarımız olan fabrikamızın tamamen yok edilmesi ilişkin bir takım çalışmalar yapıldığını kamuoyunda takip ediyoruz ve üzülüyoruz. Son olarak fabrikanın içerisinde can damarı olan Boji Atölyesi’nin Sivas’a taşınmak istendiğini duymaktayız. Bu bizi üzmektedir. Bildiğiniz gibi Yerli ve Elektrikli Milli Trenin üretildiği atölye Boji Atölyesidir” dedi.

 

‘Güç kaybettirir’

Ergül, “Bu atölye taşınırsa burada ne üretilecek?. Hiç bir şey. Fabrikamız aynı kapatılan Türkiye Zirai Donatım Kurumu Anonim Şirketi (TZDK) fabrikamız gibi yok olacak. Buna müsaade etmemeliyiz. Fabrikanın en önemli bölümünün taşınmasının Sakarya’ya güç kaybettirir. Buradan özellikle Sakarya Milletvekillerine seslenmek istiyorum. Bu fabrikanın yok olmamasına göz yummamalılar. Fabrikanın kalbi olan bu Atölye’nin başka bir yere taşınmamasına izin vermemeliler .Biz Demokrat Parti olarak bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

 

17 Nisan 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 511 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU