Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

‘Karapürçek’te yol ve imar sorunu çözülmeli’


Karapürçek’te bir dizi ziyarette bulunan bağımsız siyasetçi Ender Serbes, “Karapürçek ilçesinin yol ve imar sorunu bir an önce çözülmesi gerekiyor. Aynı zamanda Karapürçekli vatandaşlar SEDAŞ’tan şikayetçi” dedi.

Ziyaret etti

Ender Serbes, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Muhtarlar Derneği Başkanı Beytullah Şafak, Ziraat Odası Başkanı Zekeriya Yıldırım, Esnaf Odaları Başkanı Musa Bildik ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Osman Usta’yı ziyaret etti. Ziyarette Karapürçek’in sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştuklarını ifade eden Serbes, “Muhteşem tabiat güzellikleri ve bozulmamış doğasıyla öne çıkan Karapürçek’in bu dokusuna zarar vermeden yol ve imar sorunu bir an evvel çözüme kavuşturulmalı” dedi.

Yol genişlemeli

Karapürçek ilçe yolunun yaklaşık 60 yıllık olduğunu dile getiren Serbes, yolun artık yeterli gelmediğini, ilçenin çoğunlukla geçimini tarım ve hayvancılıktan sağladığını belirterek, “İlçe yolu o kadar dar ki; yola bir traktör çıktığında onu güvenli bir biçimde sollayıp yolunuza devam etmeniz çok zor. Traktörün peşinde araç kuyrukları oluşuyor. Karapürçek Belediyemiz çaresizlikle yolu kendi genişletmeye çalışıyor ancak imkanları sınırlı. Karapürçekliler yıllardır siyasilerin söz vermesine rağmen yılan hikayesine dönen bu yolun diğer ilçe yolları gibi geliş-gidiş ayrı şekilde çift şeritli yapılmasını istiyor. Ayrıca Kamışlı Mahallesi’nin olduğu bölgede yine sözü verilen Karapürçek’e TEM Otoyolu girişi projesinin de hızlıca hayata geçirilmesi bekleniyor.”

SEDAŞ’tan şikayet

Serbes, “Ahmetler, İnönü ve Cumhuriyet Mahallesi’nin imar planları yapılmış. Ancak diğer mahallelerin imar planı yok. İmarı olmayan söz konusu mahallelerde yeni evlenen gençler ev yapamıyor. Bu mahallelerde doğal dokuyu bozmayacak, yeşili yok etmeyecek şekilde imar planlaması yapılır ve uygulanırsa ilçenin sakinleri ve geleceği açısından daha sağlıklı olacağı fikri ağırlık kazanıyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde düşük voltaj sebebiyle elektrikle çalışan buzdolabı, televizyon ve diğer elektronik eşyalar çok sık bozuluyor. Daha önce bir çok kez bu sorunla ilgili SEDAŞ’a şikayette ve talepte bulunmuşlar. Cumhuriyet Mahallesi sakinleri SEDAŞ’dan acil olarak trafo sorununun çözülmesini istiyor” dedi. 

21 Nisan 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 236 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU