Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Geleceğin yeni nesil sınıfları tasarlanıyor


Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü’nün "Bilmekten Yapabilmeye Adım Adım Eğitimde Dönüşüm Süreci" çalışmaları kapsamında "Değişime ayak uyduran değil, değişimi tasarlayan öğrencilerimiz için… Yüzünü Dünyaya Dön, Eğitim Ortamını Tasarla" temasının uygulandığı proje çalışmaları başladı.

Tecrübe paylaşımı

Erenler ilçesindeki Süleyman Şah İlkokulunda 2021-2022 eğitim-öğretim yılında uygulamaya geçmesi planlanan geleceğin sınıflarıyla ilgili projenin ön çalışması için Öğretmen Destek Merkezinde sınıf tasarımı konusunda ödüllü öğretmenlerin katılımıyla tecrübe paylaşımı yapıldı.

 

İlk üçe giren

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Güvendi ve Erenler İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram başkanlığında düzenlenen programa 2018 yılında “Geleceğe Yüzünü Dön, Sınıfını Tasarla” yarışmasında ilk üçe giren Geyve Alifuatpaşa İlkokulu sınıf öğretmeni İbrahim Yıldırım, Söğütlü İlkokulu sınıf öğretmeni Seda Avcı ve Akyazı Mehmet Soykan İlkokulu sınıf öğretmeni Mehmet Özkan Baştan ile projenin uygulanacağı Süleyman Şah İlkokulu öğretmenleri ve idarecileri katıldı.

 

Planlama aşamasında

Tasarım ve Beceri Atölyeleri konusundaki çalışmalarıyla başarılı olan öğretmenler yeni nesil sınıflar ile ilgili deneyim ve izlenimlerini henüz planlama aşamasında olan öğretmenlerimize anlatarak tecrübelerini paylaşıp fikir alışverişinde bulundular. Sınıflarında yaptıkları değişiklikleri anlatan öğretmenler sınıfların fiziki ortamlarının öğrenciler üzerindeki olumlu etkilerini aktardılar.

 

Öncü yaklaşımlar

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitim ortamlarında yapılacak tasarım çalışmalarının ilimiz genelindeki tüm okullara yaygınlaştırılmasının amaçlandığını belirterek çocuklarımıza okullarını sevdirecek çalışmalarda emeği geçen öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize değişime ayak uyduran öncü yaklaşımlarından dolayı teşekkür etti. 

21 Nisan 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 383 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU