Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

1 Mayıs'ı çalışarak geçirdiler


Sakarya'da 17 günlük tam kapanma kısıtlamasından muaf olan işçiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü çalışarak geçirdi.

Hatırlansın daha iyi

Kısıtlama günleri içinde olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bu yıl meydanlarda kutlanmadı. Belediyelere bağlı temizlik işçileri Sakarya’nın cadde ve sokaklarını temizlerken, çalışma izni olan şantiye alanlarındaki işçiler de 1 Mayıs’ı görevlerinin başında geçirdi.

Kısıtlama gününde çalışan ve tüm emekçilerin gününü kutlayan şantiye işçisi Ramazan Ergün, "Pandemi de çalışan arkadaşlara da kolay gelsin. 1 Mayıs işçi bayramı deniliyor ama ben bu günü işçi bayramı olarak kutladıklarını görmedim. Çoğu zaman televizyonlardan gördüğümüz kadarıyla hep kargaşa, gürültü yani bayram havasında kutlanmıyor. Ben kutlamasında değil de hatırlanmasını daha iyi buluyorum. Bu dönemde işsiz kalan eşimiz, dostumuz, vatandaşımız var. Onlara nazaran bizim işimiz iyi şükürler olsun" dedi.

 

1 Mayıs fark etmiyor

Ellerinden geldiği kadarıyla işlerinin başında olduklarını söyleyen belediye temizlik işçisi Ümit Arsav da, "Pandemiden dolayı 1 Mayıs’ta olsa fark etmiyor. Bizim işimiz temizlik işi olduğu için çalışıyoruz ve bu günlerde çalıştığımızda mesailerimizi alıyoruz” dedi.

 

Zor dönemler
1 Mayıs günü işinin başında olan ve vatandaşları evlerinden çıkmamaları konusunda uyaran belediye temizlik işçisi Nazmi Sezer, "Biz de ailemizle beraber evimizde olmak isteriz. Bugün 1 Mayıs ve tüm arkadaşlarımın bayramını kutluyorum. Çok zor dönemlerden geçiyoruz. Devletimiz bir karar almış bu karara vatandaşlarımızın riayet etmesi gerekiyor. Vatandaşlara, gerekli olmadıkça evlerinden çıkmamalarını tavsiye ediyorum. Ama bizim işimiz bu. Biz bir çalışanız, devletimiz için, milletimiz için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

 

3 Mayıs 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 237 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU