Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Türkiye’nin 7 ilindeki hastalara umut dağıttı


Sakarya Özel Medar Hastanesi başarılı bir organ bağışı operasyonuna imza attı. Genç bir donörün kalp, akciğer, karaciğer, böbrek, kornea ve bağırsakları Türkiye’nin 7 ilinde organ bağışı bekleyen hastalara nakledildi.

İlk kez oldu

Hastanede ilk donör heyecanı yaşatan operasyon ile organları ailesinin onayı ile bağışlanan gençten alınan organlar Türkiye’nin 7 iline nakledildi. Genç donörün akciğer, karaciğer, böbrekleri ve kornea ile ince bağırsakları için organ bağışı ekiplerinin koordinasyonunda gece 03.00 te başlayan donör alımı, ertesi gün saat 10.00’da başarı ile son buldu.

Hayat kurtarma

Hastane Başhekimi Op. Dr. Kamil Köse, süreci ilk andan itibaren yakından takip ederken emeği geçen ekibi de kutlayarak, Hemşirelik Hizmetleri Sorumlusu Nurul Uslu, Genel Yoğun Bakım Sorumlusu ve Organ Nakli Koordinatörü Emine Tekin’e özellikle teşekkür etti ve , “Genç bir donörümüzden alınan organlarımız  başka hastalara umut oldu. Nakillerin başarı ile gerçekleştirilmesi bizleri gururlandırdı. Organ bağışının hayat kurtardığını unutmayalım” dedi.

 

4 Mayıs 2021 , Salı Bu haber toplam 283 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU