Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Akyazı’ da üretim tatbikatı yapıldı


Akyazı Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı, Taşburun Orman İşletme Şefliği, 50 nolu Bölmesi’nde Üretim ve Yongalık Orman Satış Deposu’nda istif-tasnif ve kayıt işlemlerinin anlatıldığı tatbikatlar yapıldı.

Tatbikata katılanlar

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirilen  ve kovid-19 kapsamında maske, mesafe, hijyen gibi her türlü tedbirlerin alındığı tatbikata; Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Turgut Duran ve Şube Mühendisleri,  Akyazı Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, orman muhafaza memurları, depo memurları ve üretim işçileri katıldı. Orman işletmeciliğinin amacı, üretim işlerinin tekniğine uygun bir şekilde yapılması, iş verimi ve insan sağlığını yüksek düzeyde tutmak amacıyla, işin tekniğini üretim işçilerine öğreterek kaliteli ürün üretmek olduğu, üretimde 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliğinin önemi, ağaç devirme teknikleri, standardizasyon ve boylama teknikleri, ölçme, istif-tasnif ve kayıt işlemleri konular anlatıldı.

Depoda inceleme

Taşburun Şefliği 50 nolu bölmesinde kesilen deneme ağaçlarının üzerinde özellikle gövde odunu üzerinde işaretlemenin, ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği, standartlara uygun olarak yapılması gerektiği anlatıldı. Tatbikatın ikinci bölümü Yongalık Orman Satış Deposu’nda istifte bulunan partiler incelendi. İstif üzerinde bulunan istif numarası, adedi, miktarı gibi bilgilerin doğru ve sağlıklı yazılması, kaliteli tomruk üretiminde, çap ve boy sınıflarına göre istife almanın müşteri memnuniyeti açısından önemi belirtildi. Orman satış depolarında yükleme, boşaltma ve istifleme işlerinin tehlikeli işler olduğu, bu nedenle üretimin tüm aşamalarında koruyucu güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğine vurgu yapıldı.

6 Mayıs 2021 , Perşembe Bu haber toplam 289 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU