Oyun üç yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Oyun üç6 Mayıs 2021, Perşembe

 Bir ramazan günüydü. Hava sıcaklığı 35’leri gösteriyordu. Binlerce taraftar final maçı için Mersin’e gidip adeta kampa girmişti.

     Bu muhteşem taraftar hem orucunu tutmuş, hem de o aşırı sıcakta Mersin’deki parklarda serinleyip, maç saatini beklemişti.

     O günkü görüntü, görülmeye değerdi. Ben de o gün taraftarlar ile birlikte aynı çileyi çektim.

     Mersin’e gittim iftarı açtıktan sonra Stada geçtim. O günkü çilenin sonunda, tıpkı binlerce taraftar gibi Afjet Afyon’a elenmenin hayal kırıklığı ile geriye döndüm.

     Sakaryaspor, o günkü Mersin finalinden bir sezon sonra bu kez yine bir Ramazan gününde ve aşırı sıcakta bu kez Bursa’ya gitmişti. Sakaryadan kalkan araçlar ile İznik ve Yenişehir üzerinde oluşturulan o muhteşem konvoyu gördüm. O günkü büyük heyecanı da taraftarlarla birlikte yaşamıştım.

     Bursa’da bin bir güçlükle maça giren binlerce Tatanga tribünleri doldurmuş, yaktıkları meşaleler ile geceyi aydınlatmışlardı. 

     Mersindeki şoku Bursa’da yaşamamak için dua eden muhteşem taraftar, 40 binlik tribünü doldurup rekor kırmıştı ancak o akşamki rekor kupayı getirmeye yetmemişti. Sakaryaspor üst üste ikinci kez taraftarının şampiyonluk umudunu yıkmıştı.

     Evet ‘oyunun hakkı üçtür’ derler. Bende öyle diyorum. Belki de şampiyonluk bu sezona nasip olacak.

     Takım hazır. Teknik Direktör Serdar Bozkurt; “Moralimiz çok iyi” diyor. O zaman iş Mersin ve Bursa finallerinden dolayı tecrübeli olan yönetime düşüyor.

     Etimesgut maçında gördüğümüz kadarıyla takımın fiziksel motivasyonu tamam. Sıra manevi motivasyonda. Yani futbolculara alacakları olan paranın ödenmesi şart. Bu konudaki en büyük güvencemiz de tabii ki Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce. Her açıklamasında şampiyonluğunu inandığını belirten Yüce’nin yine Sakaryaspor’u sırtlayacağını düşünüyorum. Umarım üçüncü finalimiz bize kupayı getirir.