Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Adrese teslim para


Kovid-19 salgını kapsamından uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Vefa Sosyal Destek Grupları, ilimiz genelinde evlere emekli maaşlarını, bayram ikramiyelerini ve ilaçlarını ulaştırıyor.

Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla görev yapmaya başlayan Vefa Sosyal Destek Grupları çalışmalarını valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sürdürüyor. Vatandaşların taleplerini 112 Acil Çağrı Merkezi telefonları aracılığıyla alan merkez, istekleri kaymakamlıklar bünyesindeki Vefa Sosyal Destek Gruplarına iletiyor.  İçinde muhtarların, cami imamlarının ve gönüllülerinin bulunduğu Vefa Sosyal Destek Grupları 65 yaş ve üstü ile evden çıkma kısıtlaması olan vatandaşların başta gıda ve ihtiyaçları olmak üzere, emekli maaşları, bayram ikramiyeleri ve ilaçlarını da evlere kadar götürüyor.

NOT: Kaynarca’da Vefa Destek Grubu ekibi hız kesmeden maaşları  ve ikramiyeleri tek tek vatandaşa ulaştırıyor.

NOT: Adapazarı’nda ise Vefa Destek Grubu, vatandaşları yeri gelince bankaya-ATM’ye götürüyor yeri geliyor eczaneden ilaçlarını alıyor yada maaşlarını evlerinde ellerine teslim ediyor.

NOT: Kocaali’de Vefa Destek Grupları 7/24 aralıksız vatandaşın ihtiyacını gidermek için koşturuyor.

NOT: Karasu’da Vefa Destek Grupları, evden çıkamayan, engelli ve yaşlı vatandaşların hem emekli maaşlarını hem de bayram ikramiyelerini kapılarına kadar götürüp teslim ediyor.

8 Mayıs 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 251 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU