Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Ferizli’de su sorunu yaşanmayacak


Ferizli’de yaz sezonunda artan nüfusa bağlı yaşanan içme ve kullanım suyu sorunu, Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmasıyla ortadan kaldırılacak.

Yazın sıkıntı var

Ferizli Muhtarlar Derneği Başkanı Haluk Onay, ilçede yaz aylarında 30 bin nüfusuyla 18 mahallenin bulunduğunu anımsattı.  Konuklu, Ağacık, Hocaoğlu, Sarı Ahmetler, Teberik ve Tokat mahallelerinde yaz ve kış aylarında nüfusun değiştiğini, ilçe nüfusu arttığında içme ve kullanım suyunda sıkıntıların yaşandığını belirten Onay, “İlçemizde ve bölgemizde  dededen, babadan kalma arazilerini değerlendiriyor  kendi işlerini kurarak ilçemizde ikamet ediyorlar. Yazın tarla, fındık ve tarım nedeniyle nüfusumuz 30 bini geçiyor. Bunu yanı sıra OSB’de de zaman saman su sıkıntı yaşıyorlar.” 

Teşekkür etti

Muhtarlar olarak sorunlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan'a aktardıklarını dile getiren Onay, “İlçemize gelerek bizzat yerinde inceleme yapan Turan'ın ilgili birime talimat vermesi, halkımız arasında büyük memnuniyet yaratmıştı. Ferizli SASKİ Şube Müdürlüğü ekipleri, su kanalları ve boruların hacmini genişletme çalışmalarına başladı. İnşallah su konusunda sıkıntı çekmeyeceğiz. Bizi yıllardan beri traktörlerle ve tankerlerle su taşımaktan kurtaran Başkanımız Ekrem Yüce ve Yiğit Turan'a 18 mahalle muhtarım adına teşekkür ediyorum” dedi.  

17 Mayıs 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 236 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU