Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Gençlerin yüzü TÜGVA ile gülecek


TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği, şehrimizde yürüttüğü gençlik faaliyetlerini uluslararası platforma taşıyor.

Berlin temsilciliği

Sakaryalı gençler için gönüllülük esasıyla milli ve manevi değerlerle birlikte bilimsel, kültürel ve sportif faaliyetler düzenleyen TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile ortak bir çalışma programı hazırlıyor. Bu programlar dahilinde TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği ve Uluslararası Demokratlar Birliğinin Berlin Temsilciliği arasında gerçekleştirilecek çalışmalarda Sakarya ve Berlin kardeş şehir olarak ilan edildi.

 

Paylaşım kültürü

Berlin’le kardeş şehir olma mutluluğunu yaşayan ve daha önce de bazı uluslararası programlar düzenleyen TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Murat Selim Deveci “Bizim kültürümüz kardeşlik ve paylaşma kültürü. Biz aynı inanışa sahip olduğumuz tüm Müslümanlarla kardeşiz. Bunun ötesinde dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan, zulme uğrayan kim varsa din ya da dil ayrımı gözetmeksizin onların yanında olmaya gayret ederiz” dedi.

 

Gönüller yapma

Deveci, “Bize bu kültürü aşılayan coğrafyamızı bu düşünceyle mayalayan yüce insanları rahmet ve minnetle anıyorum. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Ben gelmedim dava için benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, ben gönüller yapmağa geldim’ biz bu anlayışla faaliyet gösteriyoruz. Daha önce, salgının ülkemizde görüldüğü ilk günlerde sınırlarımız kapatılmış, okullarımız tatil edilmişti” dedi.

 

Ortak çalışma

Devevi, “Bu süreçte yurt dışından eğitim için ülkemize gelen uluslararası öğrencilere barınma ve yemek gibi ihtiyaçlarını karşılamada destek olmuş, onların ülkemizi tanımaları adına kültürel programlar düzenlemiştik. Şimdi de inşallah Uluslararası Demokratlar Birliği Berlin Temsilciliği ile ortak çalışmalar düzenleyeceğiz. İlk projemiz Sakaryalı gençler için olacak. UID Berlin Temsilciliğine ve Başkan Sinan Kaplan’a işbirlikleri için teşekkür ediyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Gençlere ulaşılacak

UID MKYK Üyesi ve Berlin Bölge Başkanı Sinan Kaplan “Sakarya benim memleketim, gençliğimin şehri. Öğrenim hayatımın bir kısmını orada tamamladım. O yüzden benim için özel bir anlam ifade ediyor. Bizim kültürümüzde paylaşmanın büyük bir yeri ve anlamı var. Bayramlar, bu paylaşım kültürünün mihenk taşı. Bu kültürümüzü yaşatmak ve iş birliğimizi geliştirecek projelerin başlangıcını Sakarya’da gerçekleştiriyoruz. İleride inşallah daha çok faaliyetlerimizle Sakaryalı gençlerimize ulaşacağız.” dedi.

 

300 Sakaryalı genç

TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği ve UID Berlin Temsilciliğinin birlikte yürüttükleri ilk çalışma Sakarya’da gerçekleşecek. İki STK güçlerini birleştirerek pandemi koşullarının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde gençlerin yüzlerini güldürebilmek ve onları mutlu edebilmek için 300 Sakaryalı gence hediyeler verecek.

 

18 Mayıs 2021 , Salı Bu haber toplam 182 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU