Yanlış yanlıştır. Örnek olamaz. yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Yanlış yanlıştır. Örnek olamaz.18 Mayıs 2021, Salı

Yanlış yanlıştır.

Örnek olamaz.

     Sakaryaspor yönetimi bana göre sezonun en büyük yanlışını yaptı. Kötüyü örnek göstererek tribünlere taraftarın alınması neredeyse koca bir sezonu heba edecekti.

     Kötüden örnek olmaz. Kötü ve hatadan ancak ders çıkarılır. Oysa önceki akşamki maçta kötüyü örnek aldılar. Neredeyse maç erteleniyordu.

     Evet Sakaryaspor-Vanspor maçından bahsediyorum. Maç öncesi hem kulübün, hem temsilcinin uyarılarına rağmen 2 bin kadar taraftar tribüne girdi. İnanılır gibi değil. Bu yaparken de diğer maçlar, yani kötüler örnek gösterildi.

     Şayet anonslar yapılıp, İl Emniyet Müdürü Sayın Fatih Kaya’nın desteği ile tribünler boşaltılmamış olsaydı, maçın sonucu hükmen mağlubiyete kadar gidebilirdi.

     Yönetim diğer maçlardaki yanlışı örnek gösterip böylesine kritik bir maça nasıl taraftar alır inanamıyorum. Karşılaşma 17 dakika geç başladı ama iyi ki başladı. Düşünsenize 3-0 hükmen mağlup olduğumuzu.

     Umarım bundan sonraki maçlarda aynı hata yapılmaz ve koca bir sezon heba edilmez.

     Gelelim maça...

     Sakaryaspor rövanşa 2-0’ın rahatlığı ile çıktı. Teknik Direktör Serdar Bozkurt da ilk maçtaki taktiğini uyguladı.

     Önce avantajı korumaya çalışıp, ardından da kontrataklarla gol yollarını açmaya çalıştı.

     Berk İsmail 34’üncü dakikada gol perdesini açtı. Vanspor da golden sonra demoralize oldu. Ali Özgün’ün 82’inci dakikada attığı gol ise yarı finali garantiledi.

     Tabi ki Kırşehir ile yapılacak yarı final maçı, Van maçı kadar rahat olmayacak.

     Yarı finalin ilk maçı Perşembe günü Saat 16.00’da Kırşehir’de yapılacak. Rövanş ise 24 Mayıs Pazartesi akşamı Saat 20.00’de.

     Dikkatli olmalıyız çünkü lig maçları Play-Off’lara ölçü değil. Her ne kadar rakibimiz ile yaptığımız lig maçlarında 4 puan alsak da, tedbiri elden bırakmamak gerekir.