Günün Tarihi:21 Eylül 2021

‘Salgının Enleri’ sonuçlandı


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Öğrencimin Kadrajından Salgının Enleri" fotoğraf yarışmasında dereceye girenler açıklandı.

Yetenek keşfi

Sosyal-Kültürel Faaliyetler Birimi ve SAGA (Sivil Aktivite ve Girişimcilik Ağı) rehberliğinde düzenlenen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yarışma yoğun ilgi gördü. İlçe genelindeki resmi ve özel okullarda öğrenim gören öğrencilerin fotoğrafla buluşmasının ve yeteneklerinin keşfedilmesinin yanı sıra salgın sürecindeki gözlemlerinin ve yaşantı sonuçlarının fotoğraflanarak aktarılmasını sağlayan eserlerin sahipleri belli oldu.

 

İşte dereceler

Zorlu salgın şartlarında dahi ilgi alanları doğrultusunda öğrencileri güdülemek, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, fotoğraf alanındaki bilgi ve deneyimlerinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, lise kategorisinde birinciliği "Salgının En Zor Yanı" ile Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi'nden Aslı Uysal, ikinciliği "Salgının En Üzeni" ile aynı okuldan Özge Dayıoğlu, üçüncülüğü "Salgının En Özleneni” ile Sudenaz Salkımtaş kazandı.

 

Ortaokullarda

Ortaokul kategorisinde teşvik ödülü birinciliğine "Salgının En Çevrim İçi Anı" ile Saik Faik Abasıyanık Ortaokulu öğrencisi Yağız Özden, ikinciliğine "Salgının En Kuralcı Hali" ile Ahmet Akkoç Ortaokulu öğrencisi Ömer Demir, üçüncülüğüne "Salgının En Çalışkanı" ile Aykut Yiğit Ortaokulu'ndan Yaşar Bilal Yazıcı seçilirken, ilkokul kategorisinde teşvik ödülü birinciliğine Doğa Koleji'nden Duru Ceylin Balkaya, ikinciliğine Talat Tömekçe İlkokulu'ndan Yusuf Ölmez, üçüncülüğüne Türk İş İlkokulu'ndan Ece Kurtuldu layık görüldü.

 

Salgın süreci

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, yarışmanın, salgın sürecindeki gözlemleri ve deneyimleri farklı başlıklarda yansıtabilme adına kıymetli çalışma olduğunu belirterek, "Güzel bir geleceğin teminatı, bugününü en doğru şekilde yorumlayan ve yaşadıklarından ders çıkararak ilerleyen genç beyinlerdedir" ifadesini kullandı.

 

25 Mayıs 2021 , Salı Bu haber toplam 201 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU