Günün Tarihi:23 Haziran 2021

‘Nefes kredisi can suyu olacak’


Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Şinasi Bayraktar, koronavirüs nedeniyle işleri zor durumda olan üyelere sağlanacak olan nefes kredi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Talep edildi

Tüm dünyayı etkisi altına alan  koronavirüsle iktisadi  açıdan da etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini dile getiren Başkan Bayraktar, “Girişimlerimizin  sonuçlarını almaya devam ediyoruz. TOBB ve ilgili bakanlıklara gönderdiğimiz raporlar ve yaptığımız  açıklamalarla koronavirüsün iktisadi hasarına dikkat çektik. Özellikle TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşme gerçekleştirmiş ve zor durumda olan iş insanları için Nefes Kredisi çıkartılmasını talep etmiştik. Üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda nefes kredisini kullandırmıştık. 2021 yılı içerisinde de taleplerimiz diğer oda ve borsaların taleplerine sessiz kalmayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Nefes Kredisi için hazırlıklara başladı ve en kısa sürede üyelerine kullandıracak” dedi.

Can suyu olacak

Kredi miktarının TOBB ve bankalarının artı payıyla daha da artmasının beklendiğini açıklayan Bayraktar, “Nefes Kredisi böylesi bir süreçte finansmana erişmekte zorluk çeken üyelerimiz için adeta cansuyu niteliği taşımaktadır. Talebimize her zaman olduğu gibi olumlu karşılık veren birliğimize teşekkür ederiz” dedi.

Detaylar açıklandı

Bayraktar nefes kredisinin detaylarını ise şöyle açıklandı

“*Tacirler ve Ticaret erbablarına uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla 2021 Nefes Kredisi, 10 bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran'da uygulamaya alınacak.

*Nefes Kredi Paketi ile yıllık cirosu 10 milyon lira altında olan ve 2020 cirosunda 2019'a göre yüzde 25 kayıp yaşayan oda ve borsalara kayıtlı üyelere finansman imkanı sağlanacak.

*Kredi ile 2020 cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira arasında olan KOBİ'ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek.

*Kredinin uygulamasında Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak ve faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olacak.”

 

27 Mayıs 2021 , Perşembe Bu haber toplam 437 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU