Günün Tarihi:17 Mayıs 2022

Adapazarı’nda proje başarısı


4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamındaki değerlendirmeler sonucunda “Doğadaki Çocuk Günlüklerim” adlı proje ülke genelindeki 100 projeden biri olmaya hak kazandı.

3 farklı proje

TÜBİTAK tarafından bu yıl 15. si düzenlenen “Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı” kapsamında Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü; Namık Kemal Ortaokulu, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu ve Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü iş birliği ile “4004 TÜBİTAK” projeleri kapsamında 3 farklı projeyle başvuru yaptı.

 

Ülke genelinde

Katılımcıların bilimsel olguları fark etmelerini sağlama, merak duygularını araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerini teşvik etmenin hedeflendiği projelerde ilgili yapılan değerlendirmeler sonucunda proje yürütücülüğünü Özel Büro Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Koordinatörü Türkçe Öğretmeni Sevda Avcı Polat’ ın yaptığı “Doğadaki Çocuk Günlüklerim” adlı çalışma ülke genelinde geçen 100 projenin içinde yer alarak Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne gurur yaşattı.

 

Müdürden teşekkür

Alınan başarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, “4004 TÜBİTAK Projeleri” nin Adapazarı ilçesi için çok önemlidir. 3 farklı proje başvurusundan bir projemiz ülke genelindeki değerlendirmelerde yerini almasının sevincini yaşıyoruz. Proje yürütücülüğünü Öğretmenimiz Sevda Avcı Polat’ ın yaptığı ‘Doğadaki Çocuk Günlüklerim’ projesi için teşekkür ediyoruz. Özel Büro ekibine ve proje uzmanlarına ve eğitmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

2 Haziran 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 294 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU