Günün Tarihi:23 Haziran 2021

SUBÜ-İŞKUR ortaklığı kuvvetleniyor


SUBÜ Sakarya MYO Gazetecilik ve Habercilik Bölümü öğrencileri üniversite ve İŞKUR iş birliğinde öğrencilerin kariyer süreçlerine destek olmak amacıyla gerçekleştirilen ‘İş Kulübü Online Eğitimi’nden faydalandı.

İş arama süreci

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ve İŞKUR iş birliğinde öğrencilerin iş arama sürecine destek vermek amacıyla yürütülen ‘İş Kulübü Online Eğitimi’, Sakarya Meslek Yüksekokulu Gazetecilik ve Habercilik Bölümü öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirildi.

Neler yapılmalı?

Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Zülfikar Özçelik başkanlığında gerçekleştirilen programda İŞKUR Sakarya personeli Erdal Kızılkaya öğrencilere hangi yollarla iş aranabileceği, özgeçmişin nasıl hazırlanacağı, iş görüşmelerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi bilgiler paylaştı. Ayrıca İŞKUR’un öğrenci destekleri ve SUBÜ Rektörlük binasında oluşturulan İŞKUR Kariyer Merkezi’nin çalışmaları anlatıldı.

Yaz stajı

Üniversite - iş dünyası iş birliği ile sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikte öğrenciler yetiştirildiğini belirten SUBÜ Sakarya MYO Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Zülfikar Özçelik, “Uzaktan eğitim sürecinde de hem teorik hem de pratik eğitim verme gayreti içerisindeyiz. Mevcut koşulları en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Artık dönem sonuna geldik. Birçok öğrencimiz mezun olacak. Birçoğu için yaz stajı ve sonrasında dönem stajı uygulaması başlayacak” dedi.

Talepler artıyor

Ösçelik, “Öğrencilerimizin iş hayatına hazırlanması ve nitelikli bir şekilde mezun olmaları için önemli destekler var. Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR başta olmak üzere birçok sivil toplum örgütü, özel sektör ve Sakarya basını seferber olmuş durumda. Sakarya’daki bu sinerjinin yansımalarını büyük bir memnuniyetle görüyoruz. Sakarya dışından da üniversitemiz öğrencilerine olan ilgilinin taleplerin artmasından memnunuz. Pandemi koşullarının ardından çok daha iyi seviyeler hedefliyoruz. İŞKUR’a ve Sayın Erdal Kızılkaya’ya verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu. 

2 Haziran 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 498 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU