Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Hayat Boyu Öğrenme heyecanı


Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın açılış programı Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.

Açılış töreni

Haftanın açılışı nedeniyle Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Mersin’de Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’ın da katıldığı açılış töreni düzenlendi. Programda Edirne, Antalya, Amasya, Tunceli, Ardahan, Sakarya ve Samsun illerinden canlı bağlantı yapıldı.

Halk eğitimler

Halk eğitim çalışmalarından oluşan serginin de açıldığı programda İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş “Bugün İtimadın Abideleştiği Huzur Coğrafyası Sakarya’da, öğrenme yolculuğunda birlikte yürüdüğümüz halk eğitim ailesiyle bir ilkin heyecanını yaşıyoruz. Bu yıldan itibaren halk eğitim merkezlerimizde öğrenme yolculuğunu sürdüren her yaştan kursiyerimizin, usta öğreticilerimizin, öğretmenlerimizin bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaların sergilerini her yıl 1-7 Haziran tarihlerindeki Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinde hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Öğrenme yolculuğu

Müdür Durmuş, “Biz eğitim camiası olarak hep şunu söyleriz: Öğretmenlik iki kere öğrenmektir. Bu yıl bildiğiniz gibi Yunus Emre Yılı ilan edildi. Ünlü halk şairimizin çok güzel bir sözü var: ‘İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. İlim, insanın kendini bilmekse insanın kendisi baştan aşağıya bir kitaptır. Biz ilk emri ‘Oku’ olan kutsal kitabın mensubiyetinin insanlarıyız. Peygamber Efendimizin dediği gibi beşikten mezara kadar öğrenmekse aktarılan, doğduğumuz günden son nefesimizi vereceğimiz güne kadar öğrenme yolculuğuna devam edeceğiz. Ülkemizin her daim güçlü ve dinamik olması için sürekli üretmeliyiz. Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın kutlu olmasını, özelde ilimiz, genelde ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.

Halk oyunları

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar’ın kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiği programda müzik kurslarına devam eden kursiyer ve öğretmenler davetlilerin beğenisi kazanan başarılı bir etkinlik sundular. Ayrıca halk eğitim kurslarına devam eden küçük kursiyerlerden oluşan halk oyunları ekibinin gösterisi büyük alkış aldı.

Sergi açılışı

Çok amaçlı salondaki programın ardından halk eğitim kursiyerlerinin ve öğretmenlerinin bir yıl boyunca emek verdiği birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergi davetliler tarafından gezildi. Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen açılış programına; İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İşkur İl Müdürü Tekin Kaya, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe yöneticileri, okul müdürleri öğretmenler ve kursiyerler katıldı. 

3 Haziran 2021 , Perşembe Bu haber toplam 517 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU