Günün Tarihi:23 Haziran 2021

SAÜ-Kırgızistan üniversitesiyle anlaştı


Sakarya Üniversitesi ve Kırgızistan Batken Devlet Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İki üniversitenin ortak bilimsel, eğitsel ve yönetsel çalışmaları üzerine karşılıklı bilgi paylaşımı,  eğitim ve araştırma amaçlı bilimsel yayınların gerçekleştirilmesi ile öğrenci, öğretim elemanı ve araştırmacıların değişimlerini sağlamak amacıyla somut adımlar atıldı.

İki ülke arasında düzenlenen online protokol törenine Batken Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aidarbek Gıyazoz, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Saavaşan  ve öğretim üyeleri katıldı.

 

Kırgızistan’a davet

Batken Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aidarbek Gıyazoz, “İmzalanan bu protokol tarihten bu yana gerçekleşen kardeş ülkelerin ilişkilerini daha da pekiştirecek.  Bu kapsam bugün imzaladığımız protokol ile en kısa sürede Sakarya Üniversitesi öğretim üyelerini üniversitemize bekliyor ve yakın zamanda görüşmeyi temenni ediyoruz” dedi.

 

4 Haziran 2021 , Cuma Bu haber toplam 401 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU