Günün Tarihi:23 Haziran 2021

‘Sağlığa yatırımlarımız sürecek’


AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, beraberinde İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ile birlikte şehirde yapımı devam eden sağlık yatırımlarını yerinde inceledi.

İlçe hastaneleri

Salgın döneminde ilçe hastanelerinin, taşıdıkları yükle ne kadar önemli olduklarını bir kez daha ortaya koyduklarını ifade eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, “En alttan en üste, tüm personelimiz fedakârca hizmet verdi ve hizmet vermeye devam ediyor. İlçe sağlık müdürlüklerimiz ve ilçe hastanelerimiz bölgelerinde başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Bizlerde bir an önce ilimizdeki vaka sayılarının düşmesini ve normale dönüşün başlamasını arzuluyoruz. Bunun için hep birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Bu dönemde özellikle ilçe hastanelerimiz gücümüze güç katarak bulundukları bölgenin yükünü sırtladılar” diye konuştu.

1.96 milyonluk yatırım

İl Başkanı Tever’de, “Koronavirüs başta olmak üzere birbirinden önemli ve etkisi devam eden gelişmelerin yaşandığı süreçte dahi sağlık yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. AK Parti’miz 19 yılda sağlık alanında Sakarya’mıza toplamda 1.96 milyar liralık bir yatırım bedelini hayata geçirerek birbirinden önemli çalışmalara imza attı. AK Parti hükümetleri olarak insanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini devletin sağladığı bir lütuf değil, her zaman bir hakkın teslimi olarak görüyoruz. Bu geleneği yıllar boyunca bu şekilde sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl sağlıkta toplamda 127 milyonluk bir yatırım bedelini hayata geçirmiştik. Bu yıl itibariyle projeleri tamamlanan ve devam eden sağlık yatırımlarımızın toplam yatırım bedeli 95 milyona yaklaşmış durumda” dedi.

Gelinen seviyeler

Tever, “İl Sağlık Müdürümüz ile bugün inşası biten ve devam eden yatırımları yerinde inceleme fırsatı bulduk. 15 Temmuz Camili Mahallesinde bulunan 112 Acil Başhekimlik Binasını, Korucuk’ta bulunan 30 Yataklı AMATEM ve 15 Yataklı ÇEMATEM Merkezlerini, yine Korucuk’ta bulunan bölgenin en büyük Halk Sağlığı Laboratuvarını, Arifiye Toyota Acil Yardım ve Ek Hizmet Binası inşasında gelinen son durumu ve 25 Yataklı Pamukova İlçe Devlet Hastanesini ziyaret ettik. İnşa seviyesi iyi bir noktaya gelinen bu yatırımları inşallah bu yıl içerisinde sırasıyla açmayı planlıyoruz” dedi. 

Bin yataklı hastane

Başkan Tever, “Öte yandan bin yataklı şehir hastanemiz ve 100 yataklı acil durum hastanemiz ile ilgili çalışmalarımızı son sürat sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde inşaat ihalesi yapılan hastanelerimiz ile ilgili süreci Sağlık Bakanımız başta olmak üzere genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, büyükşehir belediye başkanımız ve il sağlık müdürlüğümüz ile tam bir koordinasyon içerisinde yönetiyoruz. İlk etapta 100 yataklı acil durum hastanesini ve hemen ardından Bin yataklı şehir hastanemizi de hızla inşa ederek hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Tek çatı altında

Başkan Tever, “AK Parti iktidarından önce hastane kapılarında uzayıp giden kuyruklar vardı, hastasını senetle hastanelerden çıkartan insanlarımız vardı. Parası olmayanların hastane kapılarından geri çevrildiği, bebeklerin ve cenazelerin rehin tutulduğu bir Türkiye vardı. Artık o günleri ülke olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hep birlikte geride bıraktık.

Devlete ait hastaneleri tek çatı altında topladık ve özel kuruluşlardan yararlanma imkânı getirdik. Allah’a hamdolsun ki kamu veya özel demeden hastanelerin kapısını eşit bir şekilde herkese açtık” dedi.

Millete hizmet

Başkan Tever, “AK Parti, 19 yılda her alanda olduğu gibi sağlık yatırımlarında da cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımların katbekat fazlasını gerçekleştirdi. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da biz kim ne derse desin, ülkemize ve şehrimize hizmet etmeye, projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu yüzden girdiğimiz her seçimde, verdiğimiz her siyasi mücadelede milletimiz her zaman bizimle birlikte oldu. İnşallah bu vasfıyla AK Parti, milletin gönlündeki yerini daha uzun yıllar korumaya devam edecektir” dedi. 

5 Haziran 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 419 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU