Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Akyazı’da iki okuldan başarı


21 - 26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan TEKNOFEST 2021 Proje yarışmasına ‘İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık ve İlk Yardım’ kategorisinde başvuran Akyazı’nın iki okulu ön elemeyi yüksek puan alarak geçti.

91 puan aldı

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Havva Sevde Bayrak ve Zehra Ceren Yüksel’in birlikte hazırladıkları ve daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek proje seçilen, geçen yıl Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Festivali’nin ‘İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık ve İlk Yardım’ projesine ortaokul kategorisinde katılarak Türkiye 8. olan ‘Diz  Eklem Robotu Projesi’ ön eleme sonucunda 91 puan aldı.

 

95 puan aldı

Akyazı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Mehmet Hanefi Turan’ın hazırladığı 2020 Teknofest Final yarışmasına ilkokul kategorisinden katılarak Türkiye 4. olan EGZOZSAVAR adlı proje jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda bu yıl Ortaokul kategorisinde 95 puan alarak ön elemeyi geçti.

 

Gurur duyuyoruz

Projenin danışmanlığını yapan ve bu yıl İstanbul’da düzenlenecek Teknofest 2021’ e öğrencilerini hazırlayan Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdür Yardımcısı Turhan Turan, “Öğrencilerimizden Havva Sevde Bayrak ve Zehra Ceren Yüksel’in ve Akyazı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mehmet Hanefi Turan ile gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz geçen yıldan tecrübeli oldukları için final yarışmasına kalmaları durumunda başarılarını derece ile taçlandırabileceklerine inanıyoruz” dedi.

 

Müdürden tebrik

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Muammer Hikmet’de, “Bizlere yaşatmış oldukları mutluluktan dolayı öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenimize   teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin Sakarya’mızı en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyor ve örnek olmalarını temenni ediyoruz” dedi. 

10 Haziran 2021 , Perşembe Bu haber toplam 310 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU