Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Aşı yoğunluğu


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın öğretmenlerin ardından üniversitelerin çalışanlarının aşı programına alınacağını açıklamasının ardından dün hastane önünde aşı kuyruğu oluştu.

Patlama yaşandı

Koronavirüs salgınından kurtuluş için tek yol olarak gösterilen aşılama programı Sağlık Bakanlığı tarafından her gün genişletiliyor. Yaş sınırının 50’ye çekilmesinin ardından öğretmenler ile öğretim görevlileri ve üniversite personellerinin takvime dahil edilmesinin ardından dün aşı randevularında patlama yaşandı.

 

Yığılma oldu

Aşılama programına dahil olan vatandaşlar sabahın erken saatlerinde hastane önüne gelmesi sonrasında özellikle Pandemi Hastanesi olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde aşı kuyrukları oluştu. Aşı olmak için gelen ve beklemek zorunda kalan vatandaşlar durumda tepki gösterirken yetkililer ise artan talep sonrasında yaşanan yığılmanın aile hekimlerinin de devreye girmesi ile çözüleceğini ifade ettiler.

 

Bin 400 aşı kapasitesi

Pandemi Hastanesine çevrilen eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde 15 aşı polikliniği olduğunu ve günlük kapasitenin bin 200 ile bin 400 aşı olduğunu ifade eden hastane yetkilileri, “ Bugün yaşanan yoğunluğun birçok sebebi var. Aşı programına yeni alınanların olması en büyük sebep bunun yanında aşı öncesinde form dolduruyoruz bu nedenle bekleme süresi biraz uzuyor. Bazı vatandaşlarımız randevu saatinden önce sabah aşı olmak için gelince de bu birikme yaşanıyor. Yarından (bugün) itibaren aynı yığılma yaşanmayacaktır” dediler.

 

Randevu saatleri

Gece 24.00’a kadar aşı randevusu alınabildiğini hatırlatan hastane yetkilileri, “Bu hastalığı yenmemiz için elimizdeki en büyük koz aşı. Sırası gelmiş tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Ancak bu yoğunluğun yaşanmaması için tavsiyemiz randevularını öğleden sonraya almaları. Hastanemizin aşı kapasitesini arttırmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Bakanlığımızın duyurduğu gibi aile hekimlerinin de biontech aşısını yapmaya başlamaları bu yoğunluğun yaşanmasının önüne geçecektir” dedi. 

10 Haziran 2021 , Perşembe Bu haber toplam 201 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU