Alıştık artık yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Alıştık artık12 Haziran 2021, Cumartesi

Genel Kurulların ilk oturumda yapılmamasına, ikinci oturumda çoğunluk aranmaksızın yapılmasına artık alıştık.

     Bu Kongre de öyle olacak anlaşılan. Yönetim, çoğunluğun sağlanması için delegelere tebligat yapmadı. Bu yüzden 14 Haziran Pazartesi günkü ilk oturumda çoğunluk sağlanmaz ve kongre 21 Haziran’daki ikinci oturuma kalır.

     Yönetim her şeye rağmen Pazartesi günü Atatürk Stadında olacak. Hazırlıklarını yapacak ve resmi süreç bitene kadar genel kurul alanında bulunacaklar.

     21 Haziran’da çoğunluk aranmayacak. Kongreye, bugün adaylığını açıklaması beklenen Cumhur Genç ile uzun süre önce adaylığını açıklayan ve çalışmalarını sürdüren Uğur Akkuş’un gireceğini düşünüyorum. 

     Tabi ki Sakaryaspor’un kaderiyle ilgili son sözü Delegeler söyleyecek.  

     Sakaryaspor Başkanlığı için iki adayın olacağına kesin gözüyle bakıldığı için Genel Kurul alanına girişlerde dikkatli olunması, güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olması gerekir.

     Baştan da söylediğim gibi Kongrelerin ikinci oturumda yapılması artık alışkanlık haline geldi. Bu yüzden ilk oturum için delegelere tebligat yapılmıyor. Yani üye çoğunluğu sağlanmıyor. Bu yüzden de delegeler genel kurulların ilk oturumuna fazla ilgisiz kalıyorlar. Tabi ki önemli olan yine de delegenin tercihi. İşte bu yüzden Uğur Akkuş mu-Cumhur Genç mi başkan olacak merak ediliyor.