Aşılama hız kazandı17 Haziran 2021, Perşembe

Kuyruk oluştu

Koronaya karşı tek etkili çözüm olarak görülen aşıda yaş sınırının 40’a kadar çekilmesinin ardından çalışanların da sağlık programına dahil etmesi aşı merkezleri önünde yoğunluğa yol açtı. Pandemi Hastanesi olan eski Doğumevi’ndeki aşı merkezi önünde kuyruk oluştu.

Mobil ekipler

Bakanlık sanayi bölgelerinde üretimin devamlılığı ve güvenliği için oluşturduğu mobil aşı ekiplerini OSB’lere gönderdi. İlimizde de OSB’lerdeki işyerlerinde çalışanlar mobil ekiplerce aşılanmaya başladı. Böylelikle aşı merkezleri önündeki yoğunluğun da önüne geçilmeye çalışıldı.

6 günde 48 bini aştı

Sakarya’da son 6 günde korona aşısının birinci dozunu yaptıranların sayısı 48 bin 812’yi buldu. 6 günde 6 bin 774 kişinin ikinci doz aşısını yaptırmasıyla birlikte aşısını tamamlananların sayısı da 174 bin 373’e ulaştı. Sağlık ekipleri ise birinci ve ikinci doz olmak üzere 6 günde 55 bin 576 kişiye aşı uygulamış oldular.

‘Normale döneceğiz’

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilimizdeki üç büyük OSB başta olmak üzere tüm ilçelerdeki fabrikalarda ve büyük ölçekli işletmelerde aşı çalışmasının yürütüldüğünü belirterek, “Elimizde tüm insanımıza yetecek aşılarımız var. Buradan bir kez daha kriterlere uyan herkesi randevu alarak aşı olmaya davet ediyoruz. Hep birlikte bu salgından kurtularak normale döneceğiz" dedi. Haberi 3’te

 

 

Bu haber toplam 1532 defa okundu.