Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Aşılama hız kazandı


Sağlık Bakanlığı’nın korona aşı programına 40 yaş üstünün ardından çalışanları da dahil etmesiyle birlikte aşılama hız kazandı. Aşı merkezlerindeki yoğunluğu azaltmak içinde mobil sağlık ekipleri sanayi bölgelerinde aşı yapmaya başladı.

Kuyruk oluştu

Koronaya karşı tek etkili çözüm olarak görülen aşıda yaş sınırının 40’a kadar çekilmesinin ardından çalışanların da sağlık programına dahil etmesi aşı merkezleri önünde yoğunluğa yol açtı. Pandemi Hastanesi olan eski Doğumevi’ndeki aşı merkezi önünde kuyruk oluştu.

Mobil ekipler

Bakanlık sanayi bölgelerinde üretimin devamlılığı ve güvenliği için oluşturduğu mobil aşı ekiplerini OSB’lere gönderdi. İlimizde de OSB’lerdeki işyerlerinde çalışanlar mobil ekiplerce aşılanmaya başladı. Böylelikle aşı merkezleri önündeki yoğunluğun da önüne geçilmeye çalışıldı.

6 günde 48 bini aştı

Sakarya’da son 6 günde korona aşısının birinci dozunu yaptıranların sayısı 48 bin 812’yi buldu. 6 günde 6 bin 774 kişinin ikinci doz aşısını yaptırmasıyla birlikte aşısını tamamlananların sayısı da 174 bin 373’e ulaştı. Sağlık ekipleri ise birinci ve ikinci doz olmak üzere 6 günde 55 bin 576 kişiye aşı uygulamış oldular.

‘Normale döneceğiz’

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilimizdeki üç büyük OSB başta olmak üzere tüm ilçelerdeki fabrikalarda ve büyük ölçekli işletmelerde aşı çalışmasının yürütüldüğünü belirterek, “Elimizde tüm insanımıza yetecek aşılarımız var. Buradan bir kez daha kriterlere uyan herkesi randevu alarak aşı olmaya davet ediyoruz. Hep birlikte bu salgından kurtularak normale döneceğiz" dedi. Haberi 3’te

 

 

17 Haziran 2021 , Perşembe Bu haber toplam 1611 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU