Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Vatandaşa kitap ve lokma ikramı var


Sakarya Yerel Kültür Derneği, Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi iş birliğinde şenlik havasında bir etkinlik düzenleyecek.

Lokma ve kitap

21 Haziran Pazartesi günü şehir merkezinde saat 17.30’da mehteran eşliğinde kurtuluş yürüyüşü gerçekleştirilecek. Temsili selanın okunacağı etkinlikler sırasında Orhan Cami önünde tüm şehitlerimiz için lokma dağıtımı yapılacak. SYKD tarafından 100. Yıl anısına dernek kurucu üyesi Fahri Tuna’nın kaleme aldığı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının destekleri ile bastırılan “Dinlediğim Halit Molla” isimli kitap vatandaşlara dağıtılacak.

 

Kayıt altına

Etkinliklerle ilgili bilgi veren SYKD Başkanı Necmettin Kırık, “Sakarya Yerel Kültür Derneğimizin en önemli görevlerinden olduğuna inandığımız Gönlümüzün Başkenti Sakarya'mızın kültürü ve tarihinin kayıt altına alınması gelecek nesillere aktarılması çalışmaları kapsamında Adapazarı'mızın Kurtuluşunun 100. Yılı Anısına Kurtuluş Savaşı Kahramanı Halit Molla'nın hayatı ve anılarının yer aldığı, SYKD Kurucu Üyemiz Yazar Fahri Tuna tarafından yazılan "Dinlediğim Halit Molla" adlı kitabın basımını tamamladık. 5000 adet basılan kitabı 21 Haziran Pazartesi Günü Orhan Cami önünde Sakaryalı hemşerilerimizle buluşturacağız” dedi. Kırık kitabın basımında destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO ve Yazar Fahri Tuna’ya teşekkür etti.

 

 

18 Haziran 2021 , Cuma Bu haber toplam 216 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU