Son virajdayız. yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Son virajdayız.16 Haziran 2021, Çarşamba

     Uzun süredir yapılması beklenen ancak pandemi nedeniyle sürekli ertelenen Olağanüstü Genel Kurul, inşallah 21 Haziran Pazartesi günü çoğunluk aranmaksızın gerçekleşecek.

     Geçen sezon da 9 Ağustos 2020’de yapılması gereken genel kurul, ilk oturumda çoğunluk sağlanmayınca 16 Ağustos‘taki ikinci oturumda, çoğunluk aranmaksızın olmuştu.

     Bu sezon da 14 Haziran 2021 Pazartesi günü yapılması gereken genel kurul çoğunluk sağlanamadığı için 21 Haziran 2021 Pazartesi gününe ertelendi.

     Nedense son yıllardaki genel kurullar hiç ilk oturumda yapılamıyor. Ertelemeyi ve ikinci oturumda çoğunluk aramamayı alışkanlık haline getirdik.

     Neyse. Olağanüstü Genel Kurul için geri sayım başladı. 21 Haziran Pazartesi günü Saat 14.00’te başlayacak kinci oturumun sonunda Sakaryaspor tarihinde 43’üncü Başkanın kim olacağını hep birlikte göreceğiz.

     Kulübün üye sayısında da artış olmuş. Defalarca sormamıza rağmen geçen sezon ki 1129 üye sayısı, geçtiğimiz hafta 1170 olarak açıklandı. Önceki gün ilk oturum için gittiğimizde ise sayının 1186 olduğunu gördük. Yani bize de doğru söylenmemiş.

     Anlaşılan o ki bugüne kadar Sakaryaspor un başına gelen yönetimlerin çoğu şeffaf olmamış. Şeffaflık söylemleri sadece lafta kalmış.

     Gerçekler hiçbir zaman açıklanmamış. Kapalı kapılar ardından işler dönmüş.  Kulübün borcu gırtlağa dayanmış. Sessiz sedasız üye kayıtları yapılmış.

     Anlayacağınız yönetici arkadaşlar Sakaryaspor’un geleceğini değil söz sahibi olabilmenin mücadelesini vermişler.

     Tabi ki her ne kadar çoğunluk aranmasa da 21 Haziran’da son sözü delegeler söyleyecek.

     Umarım genel kurul alanına gelecek olan delegeler hatır gönül için değil, elini vicdanına koyarak Sakaryaspor’un geleceğini düşünerek oylarını kullanırlar.