Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Koronaya tek çare!


Sağlık Bakanlığı’nın tüm çalışanlara yönelik getirdiği korona aşısı uygulaması kapsamında Akyazı’da harekete geçen sağlık ekipleri farika ve büyük işyerlerinde başlattığı aşı çalışmasını titizlikle sürdürüyor.

Hız kazandı

Türkiye'de koronaya karşı şu an için tek çare olarak görülen aşılama çalışmaları hız kazanırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın organize sanayi bölgelerinde (OSB) çalışanlara yönelik aşılama çalışması yapılacağını da açıklaması ile ekipleri aşı için sahaya çıktılar.

 

İşyerinde aşı

Bakan Koca’nın açıklamasının ardından Sakarya’daki OSB ve diğer bölgelerdeki fabrikalarda çalışanlara yönelik aşı çalışması hemen başladı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün oluşturduğu mobil aşı ekipleri OSB bölgeleri ile tüm ilçelerde bulunan fabrikalarda ve büyük ölçekli işletmelerde isteyen çalışanlara aşı vurmayı sürdürüyor.

 

60 civarında işyeri

Akyazı’da İlçe Sağlık ekipleri 60’a yakın fabrika ve büyük işletmelerde hizmet veren çalışanların aşılanmasına başladılar. Yetkililer vatandaşların Aile Sağlığı Merkezleri (ASM), Akyazı Devlet Hastanesi ve diğer sağlık kuruluşlarından 182 veya MHRS ile randevu alarak aşılarını olabileceğini belirtirken, bir kez tüm ilçe halkını koronaya karşı aşı olmaya davet ettiler. 

18 Haziran 2021 , Cuma Bu haber toplam 2478 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU