Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

‘Sorunları bitirmeye geliyoruz’


Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, beraberinde Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, İl Başkan Yardımcıları Cemal Demir, Ayhan Kadanalı, Recep Furuncuoğlu, İlçe Yöneticileri ve Gençlik Kolları ile birlikte 12 mahalleyi ziyaret etti.

Köy meraları

Ziyaretlerinde konuşan Başkan Keleş; “Vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. Onların derdi sıkıntısı varken bizlere durmak haramdır. Milletimizin daima destekçisi olduk, olmaya devam edeceğiz. Ziyaret ettiğimiz mahallelerimizde büyükşehirin sorumlulukları kapsamında bir yıl içinde yapılması gereken imar uygulaması halen yapılmadığını öğrendik. Bunun nedenini merak ediyor ve soruyoruz?  Yine köy meralarının satışları konusunda gelen sorunlar var. Bu konuda da köy halkımız mağdur edilmemelidir. Gereken biran önce yapılmalıdır. Köy mera arazileri ne hikmetse alel acele yüksek fiyatlarla satışa çıkarılıp satılıyor. Köylünün alma şansları yok. İktidar ve yandaşları gidişin telaşı içinde yağmalıyorlar” dedi. 

 

Tarla yolları

Keleş, “Üreticiye destek olduğunu iddia eden yöneticilere sesleniyorum. Çiftçimizin tarlasının yolları bakımsız, ulaşım ve taşımada sıkıntı oluyor. Çiftçimiz yeterince sorun yaşarken birde bunları duymak bizleri oldukça üzdü. Öte yandan bir diğer problem olarak derelerin ıslah edilmesi gerekiyor. Vahşi sulama sistemi ıslah edilmeyen dereler çevreye tehlike oluşturuyor. Vatandaşlarımız Dere taşımalarının hayati tehlikesinin yanı sıra ekinlere de zarar verdiğini, maddi ve manevi zarara uğradıklarını ifade ettiler.  Ziyaret ettiğimiz mahallelerimizde bu zamanda halen doğalgaz yok. Doğalgazın olmayışı yazı da kışı da dertli hale getiriyor. Bu konuda da yetkilileri göreve davet ediyorum.  Mahallelerimizde toplu taşıma entegrasyonu ve hizmeti konusunda problem yaşanıyor. Yaşam standartları yükselmesi gereken milletimiz eskiyi arar hale geliyor” dedi.

 

Kanal atıkları

Keleş, “Yine mahallelerimizde ilk önce alt yapının temeli kanalizasyonların tamamlanması gerekiyor. Bu konuda da vatandaşlarımız oldukça muzdarip durumdalar. Kazimiye ve komşu mahallelerin kanal atıkları dereye akıyor. Bu sorunlar aldığımız notlar arasında başlıca sırada yer alıyor.  Tüm bu sıkıntıların giderilmesi için gerekli yerlere ulaşıp gereğinin yapılması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ziyaret ettiğimiz mahallelerimizde sıcakkanlı karşılanmak, yeni üyeler kazanmak bizleri bir hayli mutlu etti. İktidarın gerçek yüzünü gören milletimizin doğru kararı vereceğinden şüphemiz yok. Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidarımızla yüzleri güldürmeye, sorunları bitirmeye geliyoruz” dedi.

 

21 Haziran 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 641 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU