Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

‘Bin yataklı 2023’te bitsin istifa ederim’


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Bin Yataklı Şehir Hastanesi’nin 2023’te biteceğini söylemesini eleştiren İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Yedi senede Kocaeli Şehir Hastanesi’ni bitiremeyenler 2 buçuk sene de bu hastaneyi bitirsinler ben istifa ederim” dedi.

Üye sayısı artıyor

İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan önceki gün Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın olağan yönetim kurulu toplantısına katıldı ve yeni mahalle başkanlarına belgelerini takdim etti. İYİ Parti’ye vatandaşların büyük bir teveccühü olduğunu dile getiren Kılıçaslan, “ Üye sayımız 8 bini geçti. Stant kurmamamıza rağmen insanlar partimize gelerek üye oluyorlar. Genel Başkanımıza ve partimize büyük bir sevgi var. Hep birlikte iktidara yürüyeceğiz” dedi.

 

Yavuz’u eleştirdi

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında milletvekilleri ile açıklamalarda bulunan ve Sakarya’nın 7 sorunundan 6 tanesini çözüme kavuşturduklarını söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan’dan eleştiri geldi. AK Parti’nin kendisinden önceki iktidarlara getirdiği eleştirileri şimdi kendisi yaptığını belirten Kılıçaslan, “Laf değil icraat yaparız diyenler şimdi temelini bile atmadıkları hizmetlerle övünüyorlar. Yeni Adliye binası nerede? Şehir Hastanesi nerede? Yaptıkları tek şey Gar Meydanı’ndaki Kabak dükkanı” dedi.

 

Nasıl bitirecekler?

Sakarya’nın sorunlarını çözmüş gibi göstermenin yanlış olduğunu dile getiren Kılıçaslan, “Bitirilen hizmetleri anlatsınlar. Kadın Doğum Hastanesi bitti ve çok güzel oldu bunun gibi hizmetler için teşekkür ediyoruz ama daha başlamadıkları işlerle vatandaşı yanıltıp gözünü boyamaya çalışmasınlar. Bin yataklı şehir hastanesi 2023 yılında tamamlanacakmış. Daha temelini atmadıkları bir milyar 248 milyon liraya mal olacak hastaneyi 2 buçuk senede nasıl bitirecekler?” diye konuştu.

 

İstifa ederim

Kocaeli’deki Şehir Hastanesi’nin 7 senede tamamlanamadığını söyleyen Kılıçaslan, “ En fazla paralarının olduğu zamanda bu hastaneyi bitiremeyenler şimdi 2 buçuk senede bin yataklı hastane mi inşa edecekler. Bu hastane 2023 yılında tamamlansın poliklinik hizmeti vermeye başlasın ben il başkanlığı görevimden istifa ederim. Vatandaşı yanıltıyorlar. Peki, Ali İhsan Yavuz bu hastane 2023 yılında tamamlanmazsa istifa edecek mi?” şeklinde konuştu.

 

Nefesleri yetmeyecek

Tank Palet Fabrikası hakkında da eleştirilerde bulunan Kılıçaslan, “Hani kuzey bölgemizde yetiştirilen fındıktan daha değerli olan tanklar 2 sene içinde banttan inecekti? Fabrikanın sahibi kim o bile belli değil. 50 milyon dolar için fabrikayı BMC’ye verdiler ama Sakarya’nın tüm fındığından daha önemli olan bu tank ortada yok. BMC’nin de el değiştirdiği konuşuluyor bu tankı kim ne zaman yapacak?” diye konuştu.

 

Herkes bilsin

İYİ Parti’nin iktidara yürüdüğünü de sözlerine ekleyen Kılıçaslan, “ Ama şunu da herkes bilsin ki bu saydıkları projeleri tamamlayamadan iktidardan gidecekler. Nefesleri yetmeyecek. Sakarya’ya İYİ Parti iktidarında önemli hizmetler yapacağız bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

25 Haziran 2021 , Cuma Bu haber toplam 840 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU