Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Taşkısığı’nda LGS başarısı


Adapazarı Taşkısığı Ortaokulu, 2021 Liselere Giriş Sınavında üstün başarı göstererek yüzde 1’lik dilime giren öğrenci yetiştirdi.

Başarı taçlandı

2021 LGS sonuçları açıklandı. Adapazarı ilçesinde sportif başarıları ile de adını duyuran Taşkısığı Ortaokulu, LGS’de de kendisini gösterdi. Daha önceleri atletizm dalında Türkiye birinciliği ve birçok sportif dalda başarıları ile kendisinden söz ettiren Taşkısığı Ortaokulu, bu kez akademik anlamda başarısını taçlandırdı.

 

Düzenli çalışma

8/A sınıf öğrencisi Ayşenur Yamupoğlu,  LGS’de 459,59 puan alarak Türkiye geneli 0,72 yüzdelik dilimiyle hem kendisini ve ailesini, hem de öğretmenlerini ve okulunu sevindirdi.

Matematikten 3 yanlış, Fen ve Türkçeden 1 yanlış yaptığını ifade eden Ayşenur Yamupoğlu, başarısını öncelikle dersi derste dinlemesine ve öğrenmesine, bir derse girmeden önce o ders ile ilgili konuyu evde çalışmasına, her ünite bitiminde konu testlerini çözmesine, deneme sınavlarına özel önem vermesine ve mutlaka her gün düzenli ders çalışmasına borçlu olduğunu ifade etti.

 

Teşekkür etti

Öğretmenlerinin arkadaşları ve kendisi için çok fedakârlık yaptığını, başarısının arkasında öğretmenlerinin verdiği programa uymanın ve takıldığı yerde öğretmen desteği almanın önemini belirten Yamupoğlu, kendisi ve arkadaşları için rehberlik ve eğitim koçluğu yapan öğretmenlerine teşekkür ettiğini belirtti. Anne Hava Yakupoğlu da, kızının başarılarında büyük emeği olan başta Okul Müdürü Hilmi Çil olmak üzere öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.

 

3 öğrenci

Okul Müdürü Hilmi Çil, “Ayşenur Yamupoğlu öğrencimiz ile birlikte LGS’de ayrıca 100’de 6’lık dilime giren Firdevs Rana Bektaş ve 100’de 9’luk dilimle giren Gürkan Halil öğrencilerimiz gururumuz oldular. Daha önceleri de Adapazarı bazında okul akademik başarımız vardı. Sportif başarılarımızın, sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin etkinliğinin yanında akademik başarılarımız tesadüf değil. Bu zamana kadar öğretmenlerimiz öğrencilerin başarısı için çok üstün gayret gösterdi. Azimli çalışma sonucu bu başarı elde edildi” dedi.

 

1 Temmuz 2021 , Perşembe Bu haber toplam 546 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU