Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

DEVA’da Genel Başkanlı kongre


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Biz yarınlar için bir araya gelen, aynı Türkiye vizyonuna sahip, aynı Türkiye hayali ve hedefi etrafında kenetlenenlerin partisiyiz, bunun için kuruldu DEVA Partisi." dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Akyazı ilçesinde gelen Babacan, ilçede esnaf ziyaretinde bulundu. İlçe teşkilatının hizmet binasının açılışını yapan Babacan daha sonra ilçedeki bir düğün salonunda düzenlenen, partisinin 1. Olağan Akyazı İlçe Kongresi'ne katıldı.

Babacan, burada yaptığı konuşmada, partisinin Türkiye'nin dört bir yanında çok hızlı bir şekilde teşkilatlandığını söyledi.

 

Yeni bir soluk

Seçimlere girme hakkını elde ettiklerini ifade eden Babacan, siyasete yeni bir soluk kazandırdıklarını belirtti. Babacan daha sonra partisinin Akyazı 1. Olağan Kongresine katıldı. Gazi Süleyman Paşa Cami önünde seçim otobüsünden inen Babacanı partilileri karşıladı. Babacan cami önünden başlayarak çarşı merkezini dolaştı, Akyazılılarla kucaklaştı ve selamlaştı. Bu selamlaşmada birkaç küçük tepkinin dışında DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’a, Akyazılılar beklenen ilgiyi gösterdi.

 

Parti binası açılışı

Çarşı için turunu tamamlayan Babacan ve kurmayları daha sonra Kaymakamlık karşısında bulunan partisinin ilçe teşkilat binasını açtı. Burada kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Babacan, “Pırıl pırıl bir kadro kurup yola çıktık. Bıkmadan usanmadan çalışacağız. Her eve girip kendimizi tanıtacağız ve yapacaklarımızı anlatacağız. Hedefimiz ilk seçimde iktidar olmaktır” diyerek açılış kurdelesini kesti.

 

Divan heyeti

Babacan ve üst düzey kadrosu daha sonra kongrenin yapılacağı salona alkışlar arasında girdi.

Açık oylama sonunda divan başkanlığına Genel Merkez Yöneticisi Candan Karlıtepe, Başkan Yardımcılığına Ercan Başnuh, Katipliklere de Genel Merkez Yöneticisi Mehmet Tandoğan ve Kocaali İlçe Başkanı Zühal Vural ile Akyazı Yönetim kurulu üyesi Fatih Kot seçildi. Yönetim kurulu faaliyet v e hesap raporu ile tahmini bütçenin okunup kabulü ve yönetim kurulunun ibrasından sonra önce kurucu başkan Erkan Çoruhlu daha sonra da İl Başkanı Mehmet Erdoğan kürsüye gelerek kısa konuşma yaptılar.

 

Babacan kürsüde

Kürsüye alkışlar arasında gelen Ali Babacan, “Partimizin sloganı özgürlükler üzerinedir. İfade, basın, inanç, ibadet, inandığı gibi yaşama gibi özgürlükler partimiz için olmazsa olmazlardır. Böyle söyleyip işbaşına gelenlerin bugün ülkeyi getirdikleri üzücü durumu hep birlikte görüyor ve izliyoruz. Biz onlar gibi asla insanları ayrıştırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz. Biz kucaklayıcı ve birleştirici olacağız. Biz farklı bir partiyiz. Kavganın değil barışın hakim olduğu bir parti olduğumuzu iktidar olduğumuzda dosta düşmana göstereceğiz” dedi. Babacan yeni seçilen yönetimle fotoğraf çekilerek başarı dileğinde bulundu.

 

Çoruhlu güven tazeledi

Daha sonre geçilen seçimlerde kurucu Başkan Erkan Çoruhlu güven tazeleyip tekrar seçildi. Yönetim Kurulu üyeliklerine Kerem Aydın Gözalan, Enes Gedik, Osman Aygün, Merve Arslan, Yasemin Özkılıç, Arzu Ağırlar, Yasemin Durgut, Erol Karaboğa, Mustafa Kemal Çakıroğlu,  Cengiz Yavuz, Fatih Kot, Gökhan Köse, Fatih Öztürk, Bülent Özten seçilirken, Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine de Hasan Çakırtaş, Uğur İnci, Selin Öztürk, Halil İbrahim Fide, Ahmet Çetin, Ömer Faruk Erişkin ve Muhammet Pelen seçildi. İl Delegeliklerine ise Erkan Çoruhlu, Kerem Aydın Gözalan, Enes Gedik, Hasan Çakırtaş, Merve Aslan, Yasemin Özkılıç, Arzu Ağırlar, Erol Karaboğa, Mustafa Kemal Çakıroğlu, Cengiz Yavuz, Fatih Kot, Gökhan Köse, Fatih Öztürk, Bülent Özten, Osman Aygün, Muhammet Pelen, Uğur İnci, Selin Öztürk, Halil İbrahim Fide, Ahmet Çetin, Ömer Faruk, Erişkin, Bünyamin Bakırcı, Tuncay Kurtoğlu, Yusuf Daloğlu, Yunus Erdoğan, Doğancan Erdoğan, İmdat Çağlayan, Emre Aktı, Ayhan Aygün, Nurseda Aytaç, Nursel Çoruhlu, Mustafa Berat Çoruhlu, Recai Eker, Yeliz Gözalan, Recep Kartal, Sümeyye Kot, Nezaket Kot, Büşra Köse, Berat Sertoğlu, Samet Ural, Asiye Varol, Cengiz Yavuz, Filiz Yılmaz, Hüseyin Yılmaztürk, Hacer Çoruhlu ve Zehra Kurtoğlu seçildi.

 

 

1 Temmuz 2021 , Perşembe Bu haber toplam 771 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU