Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

‘Erdoğan yüzümüze anlatsın’


CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, yarın ilimize gelerek Tank Palet Fabrikası’nın satılıp satılmadığını tekrar anlatacaklarını açıklayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cevap vererek, ‘Katar ordusuyla ortaklığını bir de bizim yüzümüze anlatsın” dedi.

Yüzleşmeyi bekliyoruz

Özkoç, TBMM’de düzenlendiği toplantısında Ethem Sancak’ın BMC’deki hisselerine değinerek, “Çok zor şartlarda yaşayan, asgari ücretle geçinen vatandaşlarımız var ya; geçinemeyen esnafımız, geçinemeyen çiftçimiz; hani alın teriyle para kazanan Türkiye'deki insanlarımız, boşuna uğraşıyorsunuz. Para nasıl kazanılır, Ethem Sancak'tan öğreneceksiniz.

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya'ya geliyormuş. Tesadüfe bakın, ben de 40'a yakın milletvekiliyle Sakarya'da olacağım. İnşallah orada karşılaşırız Tank-Palet'te. Orada anlatacakmış Tank-Palet'i Katar’a satmadıklarını. Bunu nasıl açıklayacak, çok merak ediyorum. Buradan kendisine sesleniyorum: Biz de 40'a yakın milletvekiliyle geleceğiz oraya, geldiğimiz zaman bize de bir anlatsın. AKP lideri Recep Tayyip  Erdoğan'la Arifiye'de yüzleşmeyi bekliyoruz.

 

Kaça sattı?

Özkoç, “Ethem Sancak açık açık ifade etti. ‘Ben Cumhurbaşkanına gittim, savunma sanayi ile de işim yoktu. Ben BMC'yi 750 milyon liraya aldım’ dedi. ‘BMC'yi, TMSF'den 750 milyon liraya aldım’ dedi. 750 milyon liraya aldığı şeyi, daha sonra -o günkü kur fiyatları üzerinden söylüyorum- 360 milyon dolar oluyor. Bunun yarısını Katarlılara 300 milyon dolara sattı. Yani 1 ayda, hemen 120 milyon dolar kazandı.  Daha sonra kalan hissesinin yarısını da Erdoğan'ın köylüsü Galip Öztürk'e sattı. Çok akıllı adam, çok... Şimdi bu yüzde 50'lik payı, 180 milyon dolarlık hisseyi, kaça sattı biliyor musunuz? Çiftçiler, esnaf, köylüler, vatandaşlarımız, asgari ücretle çalışanlar; tam 480 milyon dolara sattı. Fark ne kadar? 300 milyon dolar da buradan cebine indirdi” dedi.

 

‘Ortada tank yok’

Özkoç, “2 bin 500 lira, 2 bin 800 liraya çalışmaya devam. Kepenkleri kapatan esnaf, bu sıkıntılarla yaşamaya devam. Ektiği ürünün karşılığını alamayan insanlar, çile çekmeye devam. Türkiye'de Ethem Sancaklar varken, onun arkasında koruyan Tayyip Erdoğan'lar varken, siz ne yaparsanız yapın hayatınıza oh be diyecek bir hayat yaşayamayacaksınız.

Neden? Ethem Sancak ‘Ben tank üreteceğim’ dedi. Altay Tankı’nı 18 ayda teslim edecekti. 30 ay geçti üstünden, ortada tank yok. Tank-Palet Fabrikasının deposundaki ürünleri kullanarak ihalelerden milyarlar kazandı. Satıştan cebine 300 milyon doları da koydu ve ortadan kayboldu” dedi.

 

‘Milletvekillerini getir’

Özkoç, “Şimdi Recep Tayyip Erdoğan, yarın Arifiye'ye gelecek, bunu millete anlatacak. Yüzde 49,9 hissesi Katar'a ait olan bir yerin, Katarlılara ait olmadığını mı söyleyecek? Tank Palet Fabrikası’nı özelleştirmedik mi diyecek? Peki, bu millet buna inanacak mı gerçekten? Gerçekten inanacak mı? Sen milletvekillerini getir, bizim milletvekillerimiz Sakarya'da. Grup başkanvekillerini getir, ben Cumhuriyet Halk Partisinin Grup Başkanvekili olarak Sakarya'dayım ve orada yüz yüze gelelim” dedi.

 

1 Temmuz 2021 , Perşembe Bu haber toplam 747 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU